Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie petrzalka vyznacenie rezedentske parkovisko video.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com

Video: Parkovacia politika v Petržalke postupuje, vyznačených je už viac ako 6 500 rezidentských miest

Do konca roka mestská časť v rámci pilotného parkovacieho systému vyznačiť 15-tisíc miest.

V Petržalke je vyznačených už viac ako 6 500 rezidentských parkovacích miest. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti.

Momentálne máme vyznačených vyše 6,5 tisíca miest, blížime sa k siedmim tisícom a napredujeme ďalej, kým nám vychádza počasie,“ uviedol Oliver Slovák z miestneho úradu a dodal, že najprv značia vnútroblokové, teda uzavreté parkoviská, nasledovať bude kolmé státia.

Kým budeme mať dohľad nad petržalským parkovacím systémom, máme v pláne vyznačiť čo najviac parkovacích miest. V Petržalke ich je približne 26-tisíc, 10 percent z nich však musíme nechať ako návštevnícke miesta,“ doplnil Ivan Lučanič a spresnil, že do konca roka má mestská časť v pláne vyznačiť 15-tisíc parkovacích miest.

Vyznačovanie pokračuje

V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov chce mestská časť po lokalite Dvory vyznačiť parkovacie miesta aj v lokalite Lúky, nasledovať bude časť Háje. Miesta, ktoré budú vyznačovať, sedem dní pred začiatkom prác ohraničia značkami so zákazom státia a zastavenia.

Keď to ľudia nerešpektujú, veľmi nám to sťažuje prácu a vozidlá potom musíme odsúvať na špeciálnych kolieskach,“ vysvetlil Slovák. Mestská časť zabezpečuje vyznačovanie parkovacích miest vo vlastnej réžii.

Je to z toho dôvodu, že sme potom flexibilnejší, keďže mestská časť je nám pri akomkoľvek probléme nápomocná a nakoniec sme aj lacnejší,“ doplnil Slovák.

Menší počet miest

Ako ďalej uviedol, vyskytuje sa len minimum prípadov, keď sa vyznačením zmenší pôvodný počet parkovacích miest v lokalite.

Máme nejaké štandardy k rozmerom parkovacieho boxu, ktoré musíme zo zákona dodržať, a môže sa stať, že nám vyjde o jeden box menej, ale snažíme sa robiť všetko pre to, aby ich bolo čo najviac,“ uzavrel.

Celomestská parkovacia politika má začať platiť v hlavnom meste od 1. januára 2021. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka vlani v novembri a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X