Video: Podchod na zastávke Záluhy by mal byť hotový podľa plánu, nebude však bezbariérový

Podchod zaluhy dubravka.jpg

Podchod je súčasťou modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály.

Podchod na zastávke Záluhy v Dúbravke zatiaľ rekonštruuje magistrát podľa plánu. Dúbravka o tom informuje na sociálnej sieti.

Starosta mestskej časti Martin Zaťovič si bol vo štvrtok 30. júla pozrieť postup prác na novom podchode, ktorý vzniká na zastávke Záluhy. Podľa informácií stavbyvedúceho Patrika Chromého podchod by mal byť dokončený 25. augusta,“ uvádza mestská časť a dodáva, že momentálne v podchode kladú dlažby, dokončujú detaily obkladov stien, pracuje sa na odvodňovacích žľaboch a tento týždeň má byť dokončené aj zasklenie prístreškov.

Podchod síce nebude bezbariérový, na povrchu však bude priechod pre chodcov cez električkovú trať. „Osvetlenie v podchode je osadené na bočných stenách pri každom schodisku, svetlo by malo svietiť nonstop,“ doplnila mestská časť. Nový podchod na Záluhách je súčasťou modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály. Zastávka má byť po dokončení prác integrovaná.

Poslednú etapu modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály, od tunela po Molecovu, spustilo mesto 2. mája a sú s ňou spojené viaceré dopravné obmedzenia. Tie by mali trvať do septembra tohto roka, keď má byť radiála kompletne zmodernizovaná. Rekonštrukcia električkovej trate je financovaná zo zdrojov EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk