VIDEO: Potkan si pobehoval v bratislavskej nemocnici

Potkan pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Univerzitná nemocnica v Ružinove čelí ďalšiemu škandálu, na sociálnej sieti uverejnila Jana P. video s potkanom utekajúcim po chodbe nemocnice.

Pobehujúceho potkana nevideli na chodbách nemocnice prvýkrát. Hovorkyňa nemocnica Eva Kliská sa pre portál noviny.sk vyjadrila, že „v súvislosti so spomínaným videom môžeme povedať, že ide o mimoriadnu situáciu. Deratizačný proces vo všetkých našich nemocniciach, ako aj v jej všetkých objektoch, sa realizuje v súlade s odporúčaniami RÚVZ, teda minimálne dvakrát do roka.“

Na video zareagovala aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. „Nesúhlasím s tým, čo ste mi ukázali, je to neprípustné, je to neakceptovateľné, aby v slovenských nemocniciach behali potkany po chodbách,“ uviedla ministerka s tým, že túto situáciu by mala vyriešiť rozsiahla rekonštrukcia nemocnice.

Hovorkyňa nemocnice tvrdí, že všetky priestory nemocnice boli prekontrolované a žiadne nedostatky v tejto súvislosti nezistili. Reagovala tak na slová ministerky, ktorá chcela volať s riaditeľom nemocnice, aby takéto havarijné stavy vyriešili.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk