Video: Predĺženie električkovej trate do Petržalky pokračuje, ukončili výstavbu 26 objektov

Elektricka vystavba petrzalka vystavba električkova trat radiala

Projekt električkovej trate v dĺžke 3,9 kilometra zahŕňa vybudovanie štyroch mostných objektov.

V rámci predĺženia električkovej trate do Petržalky ukončili výstavbu 26 objektov. Ako informuje na svojej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK), aktuálne dokončujú podklady k ich odovzdaniu a prevzatiu. „Odsúhlasená bola dokumentácia na realizáciu bypassu 1 a 2, konkrétne ide o obchádzkové trasy medzi križovatkami Jantárová – Lietavská a Jantárová – Betliarska,“ dodáva samospráva.

Na združenom moste na Rusovskej ceste začali druhú etapu zakladania a realizácie spodnej stavby. „V rámci prvej etapy na spodnej stavbe južného oporného múru realizovali ochranné nátery, na rubovej strane múru izolácie proti vode,“ priblížil kraj s tým, že na celom úseku robia zvyšné prekládky inžinierskych sietí a ochranu existujúcich sietí. Pokračujú tiež práce v zhotovovaní násypov zo zeminy, konštrukcia električkového spodku a odvodnenie na úsekoch Bosákova – Romanova a Romanova – Betliarska. Odstránili aj konštrukčné vrstvy pôvodnej cesty a parkoviska na Jantárovej.

Na premostení Chorvátskeho ramena v úseku pri Farskom kostole Svätej rodiny vykonali povrchové úpravy betónových konštrukcií, pripravili tiež podložie pre pomocnú konštrukciu mosta. V krátkom čase pripravia plochu pre vežový žeriav. „Na obratisku Janíkov dvor boli zrealizované steny a stropy zázemia pre vodičov a meniarní,“ doplnil BSK.

Výstavbu predĺženia električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov Dvor spustilo hlavné mesto odovzdaním staveniska skupine dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka koncom novembra 2021. Celková zmluvná hodnota zákazky bola takmer 74,6 mil. eur bez DPH, väčšina nákladov má byť hradená z eurofondov. Projekt okrem novej električkovej trate v dĺžke 3,9 kilometra a siedmich zastávok zahŕňa aj rekonštrukciu 490 metrov existujúcej trate, vybudovanie štyroch mostných objektov, deviatich križovatiek a šesť kilometrov segregovanej cyklotrasy pozdĺž trate.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk