VIDEO: Radnica sa vyjadrila k požiaru, ktorý vypukol v stredu na vianočných trhoch. Pozrite si najaktuálnejšie video z miesta požiaru

Poziar vianocen trhy 1.jpg
zdroj foto: www.facebook.com

Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava sa prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyjadrilo k požiaru, ktorý vznikol v stredu na vianočných trhoch. Ako uviedla radnica, stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou vianočných trhov.

Predmetný stánok: „S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva,“ napísalo mesto v statuse.

Podľa ďalších informácií od mesta upozornili na požiar príslušníci mestskej polície, práve tí vyrozumeli príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. „Mestskí policajti do ich príchodu zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali, presúvali do bezpečia,“ vyjadrilo sa mesto Bratislava. Stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy,“ doplnilo mesto.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí boli po incidente na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. Vo štvrtok, podľa informácií od mesta, by už mali byť opäť otvorené. Ako dodalo hlavné mesto SR, počas štvrtka bude o tejto skutočnosti informovať.

Poziar vianocne trhy 2.jpg
zdroj foto: https://www.facebook.com/Bratislava.sk/posts/2200213273375031?__xts__[0]=68.ARAhqUC3YnC12tC8VIeVQvPkFczRWQiSiWqmAWEs20K_WQPAVG5_HDt0DnJA6vnVVLMVGUO3xbS1CUrmi6Zk3bBeDIX6oLiInlK71Otuy852jOgNdz5RAmEC8EtOPVEMni_NHE5slc8KvQCoFWEOl-VPLDqKH-qr4VzxKKNTNSuipZu8mcP6Z9aWownN0BYSEpqaT-9fg3Io5Q6XhnrIzDlXiY4ert77PsTkU5ICpA-l1EHLKo89kGIonGRNtkKHYy86lZF2EZENv81YtpuFj5VPXr1cd0E3XrYKQJgsvDIjNzmGKgfUl1A7IVXoUV_64NJDjsXJ5poo3VUPx5b3zImP0Q&__tn__=-R

Podľa informácií z agentúry SITA sa požiar prítomným hasičom podarilo úplne zlikvidovať, pričom sa tak stalo v stredu vo večerných hodinách.„Hasičom sa požiar na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom námestí podarilo úplne zlikvidovať. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová, miesto z dôvodu bezpečnosti ohraničili zábranami. Momentálne je na požiarisku expertízna skupina z Požiarnotechnickeho a expertízneho ústavu MV SR, ktorá vykonáva úkony súvisiace so zisťovaním príčin vzniku požiaru v súčinnosti s príslušníkmi policajného zboru,“ uviedla v stredu večer agentúra SITA.

„Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš v stánku o pol štvrtej, po čom sa rozšíril na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti evakuovali. Pri udalosti zasahovalo 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Pri požiari sa podľa hasičov zranila jedna osoba, má popáleniny na tvári a rukách a je v opatere zdravotníkov. Majiteľ objektu poškodeného predbežne odhadol škodu spôsobenú požiarom na viac ako 200 tisíc eur,“ doplnila na záver SITA.

Pozrite si video, ktoré zverejnila z miesta požiaru Polícia Slovenskej republiky v neskorých večerných hodinách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk