Video: Šoféri sa už môžu voziť po novom úseku diaľničného obchvatu D4 medzi Račou a Vajnormi

Raca vajnory dialnicny obchvat.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk , Michal Feik

Ide o krátky úsek s dĺžkou približne dva kilometre, ktorý zatiaľ nie je napojený na zvyšok diaľnice.

Od nedele 5. septembra je pre motoristov v Bratislave k dispozícii nový úsek diaľničného obchvatu D4 medzi Račou a Vajnormi.

Ide o krátky úsek s dĺžkou približne dva kilometre, ktorý zatiaľ nie je napojený na zvyšok diaľnice. Na sociálnej sieti o tom informoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Novootvorená časť štvorprúdovky sa začína v mimoúrovňovej križovatke Rača, pod Karpatmi. Prechádza ponad cestu II/502 (Rača – Pezinok) a železničnú trať (Bratislava – Žilina),“ uvádza BSK.

Sprevádzkovanie ďalšieho úseku

Diaľnica vedie súbežne so Šúrskym kanálom a v súčasnosti sa končí v križovatke Vajnory, kde sa v mimoúrovňovej križovatke napája na cestu III/5021 (Vajnory – Čierna Voda).

V blízkej budúcnosti bude sprevádzkovaný úsek D4 Vajnory – Ivanka pri Dunaji, čím vznikne súvislé napojenie na Vrakuňu, Podunajské Biskupice, ako aj na rýchlostnú cestu R7,“ dodáva samosprávny kraj.

Cieľom je nultý obchvat

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ a východ Slovenska.

Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta.

Celková schéma zahŕňa výstavbu 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií, vrátane nového mosta nad riekou Dunaj a viaduktu na úrovni Slovnaftu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk