Video: Starostka Dana Čahojová upozorňuje na hroziacu výstavbu na Železnej studničke, plánuje ju uchrániť

Zelezna studienka vystavba ochrana prirody.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Karlova Ves developerovi odkazuje, že obľúbená lokalita má slúžiť všetkým, nie súkromným záujmom.

Železnej studničke v Bratislave hrozí výstavba, upozorňuje starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. „Karlova Ves developerovi jasne odkazuje, že obľúbená lokalita má slúžiť všetkým, nie súkromným záujmom,“ uviedla mestská časť na sociálnej sieti.

Stavebník má záujem v katastri Karlovej Vsi na začiatku Železnej studničky postaviť viacero objektov s jedným podzemným, dvomi nadzemnými a jedným ustúpeným podlažím.

Ide o stabilizované územie, kde územný plán pripúšťa ochrannú zeleň, ale aj stavby pre individuálnu rekreáciu,“ vysvetlila mestská časť.

Upozornenie pred dvoma rokmi

Karloveský stavebný úrad developera už pred dvoma rokmi upozornil, že chce stavať v dosahu ochranného pásma lesa, železničnej trate a Národnej kultúrnej pamiatky.

Developer sa však nevzdal a vlani v júni sa ohlásil opäť. Žiadal o stanovisko k investičnému zámeru. Argumentuje, že výstavbou dvoch objektov príde k skultúrneniu územia, ktoré bude zodpovedať štandardom dnešnej doby,“ vysvetľuje mestská časť.

Starostka Karlovej Vsi upozorňuje, že špecifikácie územného plánu hrajú developerovi do karát. Miestny úrad nevydal k stavbe územné rozhodnutie ani stavebné povolenie.

Ochrana územia

Karlova Ves je pripravená využiť svoje kompetencie na ochranu tohto vzácneho územia,“ deklaruje samospráva.

„Snažíme sa v koordinácii s novým vedením mestských lesov aj s vedením hlavného mesta, aby sme zavedeniu stavebného ruchu do prostredia Železnej studničky zamedzili,“ uzavrela starostka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk