Video: Takmer stovka policajtov zasahovala počas mikulášskej akcii v Pentagone, zadržali dílerov drog

Policia akcia drogy pentagon.jpg

Krajskej kriminálke sa akciou podarilo odstrihnúť významnú vetvu dodávateľov, cez ktorú boli dodávané drogy do Petagonu.

V rámci rozsiahlej protidrogovej akcie Mikuláš v objekte Pentagon na Stavbárskej ulici v Bratislave a na ďalších miestach policajti zadržali šesť osôb. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, vyšetrovateľ obvinil štyri osoby, ktoré spolupracovali v rámci drogovej trestnej činnosti.

Dvom páchateľom vzniesli obvinenie za obzvlášť závažný zločin a dvom za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Takmer stovka policajtov

Do policajnej akcie Mikuláš v utorok 6. decembra nasadili 92 policajtov z rôznych útvarov, ktorí v Bratislave a okolitých obciach vykonali šesť domových prehliadok, šesť prehliadok nebytových priestorov a zadržali šesť podozrivých osôb.

Krajskej kriminálke sa touto akciou podarilo odstrihnúť významnú vetvu dodávateľov, prostredníctvom ktorej boli do lokality Pentagon dodávané OPL /pervitín a marihuana/, kde o tento druh tovaru nebola núdza,“ uviedla hovorkyňa s tým, že tento bol následne predávaný nielen priamym obyvateľom Pentagonu, ale aj osobám z blízkeho okolia.

Eliminovanie siete dílerov

Hlavným cieľom akcie bolo podľa polície nie len sústrediť sa na nižších dealerov, akým bol 20-ročný Kevin I. z Bratislavy, ale predovšetkým eliminovať sieť samotných dodávateľov drog do lokality Pentagon, čo sa zadržaním 23-ročného Ivana B. a 23-ročného Richarda R. z Bratislavy podarilo.

Pozornosti policajtom neunikol ani ich skladník, 45-ročný Myroslav B., štátny občan Ukrajiny, u ktorého sa tieto drogy vážili, triedili a balili pre následný koncový predaj,“ doplnila Šimková.

V prípade preukázania viny hrozí 20-ročnému Kevinovi I. a 23-ročnému Ivanovi B. trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, 23-ročnému Richardovi R. a 45-ročnému Myroslavovi B. hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Vyšetrovateľ u všetkých štyroch obvinených spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk