Video: Takto si značia zlodeji byty na vykradnutie, policajti pátrajú po zločincovi z kamery

Patranie zlodej kradez byty.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

V poslednom období registruje polícia nárast prípadov krádeží vlámaním do bytov, pričom k nim dôjde bez zjavného porušenia vchodových dverí.

Od polovice júla 2021 doposiaľ eviduje v meste bratislavská polícia viac ako 20 vniknutiam. V týchto prípadoch zlodeji prekonali uzamykacie mechanizmy vstupných dverí do bytov a to nezisteným spôsobom. Vo väčšine prípadov sa jednalo o bezpečnostné dvere s bezpečnostnými vložkami aj vyšších tried s tzv. jamkovými kľúčmi.

Polícia tak varuje pred narastajúcimi prípadmi vlámaní do bytov, pričom k nim dochádza bez zjavného porušenia vchodových dverí. Policajti tretieho bratislavského okresu v súvislosti s týmito skutkami vzniesli v priebehu tohto roka obvinenie voči jednému štátnemu príslušníkovi Gruzínska. Ten je v súčasnosti stíhaný väzobne.

Polícia tiež žiada o pomoc pri pátraní po neznámych osobách na záberoch. Tieto osoby boli v nočných hodinách zachytené kamerami priamo pri značení si vchodových dverí do bytov. Značenie prebiehalo približne v čase o 2.00 až 3.00 hod. a to najmä v okolí Smolenickej ulice.

Tak isto apelujú na samotných obyvateľov bytov k väčšej pozornosti a opatrnosti. Dôležité je mať na pamäti tieto body polície:

  • Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
  • Počas vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
  • Informujte aj susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
  • Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili pred odchodom z bytu je vhodné ho umiestniť aj označiť na viditeľnom mieste. Môže to odradiť možných páchateľov.
  • Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí bytového domu. Môže byť znefunkčnený napr. nalepením cudzích predmetov.
  • Takisto venujte pozornosť vchodovým dverám či zárubniam do bytu, konkrétne či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk