Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Patranie zlodej kradez byty.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com
27. októbra 2021 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Video: Takto si značia zlodeji byty na vykradnutie, policajti pátrajú po zločincovi z kamery

V poslednom období registruje polícia nárast prípadov krádeží vlámaním do bytov, pričom k nim dôjde bez zjavného porušenia vchodových dverí.

Od polovice júla 2021 doposiaľ eviduje v meste bratislavská polícia viac ako 20 vniknutiam. V týchto prípadoch zlodeji prekonali uzamykacie mechanizmy vstupných dverí do bytov a to nezisteným spôsobom. Vo väčšine prípadov sa jednalo o bezpečnostné dvere s bezpečnostnými vložkami aj vyšších tried s tzv. jamkovými kľúčmi.

Polícia tak varuje pred narastajúcimi prípadmi vlámaní do bytov, pričom k nim dochádza bez zjavného porušenia vchodových dverí. Policajti tretieho bratislavského okresu v súvislosti s týmito skutkami vzniesli v priebehu tohto roka obvinenie voči jednému štátnemu príslušníkovi Gruzínska. Ten je v súčasnosti stíhaný väzobne.

Polícia tiež žiada o pomoc pri pátraní po neznámych osobách na záberoch. Tieto osoby boli v nočných hodinách zachytené kamerami priamo pri značení si vchodových dverí do bytov. Značenie prebiehalo približne v čase o 2.00 až 3.00 hod. a to najmä v okolí Smolenickej ulice.

Tak isto apelujú na samotných obyvateľov bytov k väčšej pozornosti a opatrnosti. Dôležité je mať na pamäti tieto body polície:

  • Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
  • Počas vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
  • Informujte aj susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
  • Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili pred odchodom z bytu je vhodné ho umiestniť aj označiť na viditeľnom mieste. Môže to odradiť možných páchateľov.
  • Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí bytového domu. Môže byť znefunkčnený napr. nalepením cudzích predmetov.
  • Takisto venujte pozornosť vchodovým dverám či zárubniam do bytu, konkrétne či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X