Video: V Bratislave budú pracovať na dláždení chodníkov na jar

Chodniky magistrat dlazdenie.jpg

Tesne pred ukončení sezóny stihli vydláždiť chodník na Mlynských nivách či na zastávke Šafárikovo námestie.

Bratislava bude na jar pokračovať v dláždení mestských chodníkov „Popri prvých rekonštrukciách podľa Manuálu verejných priestorov, akými sú chodníky na ulici Prokopa Veľkého, na Jeséniovej ulici či Starej Klenovej, pokračujeme v zjednocovaní povrchov a výmene asfaltu za dlažbu v ďalších uliciach,“ informovalo hlavné mesto na sociálnej sieti.

S prichádzajúcou zimou sa končí sezóna opráv, avšak mesto tesne pred jej ukončením stihlo vydláždiť napríklad chodník na Mlynských nivách či na zastávke Šafárikovo námestie.

Dlažba, či už betónová, alebo kamenná, je oproti asfaltu nielen krajšia, ale aj ekologickejšia, lepšie udržiavateľná, jednoduchšie vymeniteľná a má aj dlhšiu životnosť,“ dodal magistrát.

Nové lavičky aj stojany

Na Mlynských nivách nahradila asfalt a nejednotnú zámkovú dlažbu žulová dlažba, ktorá je pre tento priestor určená.

V doplnkových priestoroch sme využili žulové štiepané kocky, ktoré v okolí stromov vďaka svojej schopnosti prepúšťať vodu pomáhajú zavlažovaniu,“ vysvetlilo mesto s tým, že navyše je do nich možné zakotvovať mobiliár bez porušenia väčších žulových platní.

Pri oprave sme zrecyklovali tradičné keramitové dlaždice a použili sme ich pri nájazdoch aj v prídlažbe. Súčasne tu pribudlo osem tzv. Bratislavských lavičiek, 10 stojanov na bicykle, šesť veľkých košov a dva malé smetné koše,“ doplnila samospráva.

Na Šafárikovom námestí zas nahradila asfalt betónová dlažba. Tá je svojím formátom, materiálom a vzhľadom kompatibilná s novou Bratislavskou dlažbou.

Pokračovanie na jar

Mesto bude pokračovať vo výmene asfaltu za dlažbu na ďalších bratislavských chodníkoch na jar.

Kým nebude vyhotovená unikátna Bratislavská dlažba, dláždime vzhľadovo a materiálovo kompatibilnou betónovou dlažbou Casa di campo a na určených lokalitách v historickom centre zas kamennou dlažbou,“ uzavrel magistrát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom