Video: V Bratislave prebieha dezinfekcia verejných priestorov, vykonávať sa bude pravidelne

Univerzitna nemocnica noc dezinfekcia.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Počas noci sa v uliciach a priestoroch hlavného mesta dezinfikuje, ide o preventívne opatrenie proti šíreniu koronavírusu.

Dezinfekcia verejných miest v Bratislave prebieha s cieľom minimalizácie rizík spojených s prenosom ochorenia COVID-19. Dbá sa na dezinfekciu chodníkov na vstupoch do nemocníc a do domov seniorov po celej Bratislave. Čistenie chodníkov vykonávajú pomocou multikáry s cisternou naplnenou dezinfekciou. V rizikových lokalitách tiež dezinfikujú aj smetné koše.

Medzi priestory, ktoré musia prejsť dezinfekciou, patria aj frekventované prestupné uzly a podchody, medzi nimi napríklad Trnavské mýto, Račianske mýto, Patrónka, Hlavná stanica, dočasná autobusová stanica Mlynské nivy, Železničná stanica Petržalka (vstup Kopčianska a Panónska plus okolie podchodu) a rovnako aj okolie tzv. Pentagonu (Hradská a okolie). Informoval o tom hovorca mesta Peter Bubla v tlačovej správe.

Tak isto aj najvyužívanejšie zastávky MHD v centre a širšom centre mesta musia prejsť týmto procesom. Ide o zastávky napríklad SAV, Bajkalská/Trnavská cesta, Miletičova/Prievozská, Zochova, Kollárovo námestie, Námestie SNP, Hodžovo námestie, Kamenné námestie, Obchodná ulica, Šafárikovo námestie, Pod Mostom SNP či Slávičie údolie – konečná zastávka.

Na frekventovaných námestiach boli tiež vydezinfikované aj lavičky a zábradlia. Dezinfekcia sa bude v meste vykonávať v pravidelných intervaloch a to až do odvolania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk