VIDEO: V bratislavskom Starom Meste láka pohľady ľudí dymiaca križovatka. Vieme, čo je za tým

Dymiaca križovatka - Staré Mesto
zdroj: Staré Mesto - Bratislava

Obyvatelia mestskej časti Staré Mesto – Bratislava môžu už niekoľko dní pozorovať dym alebo presnejšie paru, ktorá sa vyskytuje v okolí Mýtnej ulice. Ako spresnila mestská časť, za „dymiacu križovatku“ na Vazovovej a Mýtnej môže porucha potrubia.

Z cestnej komunikácie uniká para, ako sa píše na webe mestskej časti Staré Mesto, spočiatku išlo iba o jedno miesto neďaleko prechodu k základnej škole, v súčastnosti sa už nachádza v strede križovatky obrovská diera, ktorá vytvára „hmlu“ pre celú ulicu. Mesto preto zisťovalo, čo je za tým.

Ako sa uvádza na webe Starého Mesta, podľa Bratislavskej teplárenskej, a.s. je dôvodom poškodené horúcovodné potrubie. „Spoločnosť Bratislavská teplárenská, a.s. eviduje a rieši poruchu v lokalite ulíc Vazovova a Mýtna. Ide o poruchu  na horúcovodnom  (HV) potrubí, ktoré je v uvedenej časti cestnej komunikácie vedené. Konkrétne  ide o zistenú netesnosť na horúcovodnom potrubí,“ uviedla pre bratislavské Staré Mesto hovorkyňa spoločnosti Jarmila Galandáková.

Podľa ďalších informácií k poruche došlo s najväčšou pravdepodobnosťou tak, že do kanála horúcovodného potrubia zatekala dažďová voda, čím sa predpokladá, že je poškodená kanalizácia, z ktorej sa následne dostáva časť spalaškovej vody do HV kanála.

Mestská časť zároveň uviedla, že zatiaľ nie je známe, ako dlho potrvá oprava, pretože záleží na rozsahu poškodenia. „Pracovníci, ktorí zabezpečujú odstránenie tejto poruchy, v súčasnosti pracujú na presnej lokalizácii poruchového miesta. Následne bude vykonaná oprava tohto porušeného horúcovodného potrubia,“ povedala Galandáková.

Galandáková zároveň dodáva, že objekty a užívatelia, ktorí sú napojení na tento horúcovod budú vopred informovaní o odstávke tepla a teplej vody. „Nepredpokladáme, že oprava tejto poruchy resp. odstavenie užívateľov od tepla a teplej vody bude dlhšie ako 1 deň, skôr je oprava odhadovaná na niekoľko hodín. Presnejší čas, ktorý si oprava vyžiada, bude možné určiť po presnej lokalizácii porušeného miesta a prác, ktoré si oprava vyžiada,“ uzavrela vyjadrenie pre bratislavskú mestskú časť Staré Mesto Galandáková.

Ako na záver doplnilo Staré Mesto, v súčasnosti sú dodávky tepla a taktiež teplej vody všetkým odberateľom dodávané v nezmenenej kvalite a obyvatelia teda nepociťujú znížený komfort.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk