VIDEO: V Devínskej Novej Vsi je primrznutý miestny rybník, korčuľovali sa na ňom prví odvážlivci

Korčuľovanie v Devínskej Novej Vsi

Tuhá zima úradovala aj v Devínskej Novej Vsi. Jej výsledkom je primrznutý rybník, na ktorý vystúpili už prví odvážlivci.

Uplynulý týždeň bolo v Bratislave pravé zimné počasie, kedy poriadne primrzlo. Na miestnom rybníku v Devínskej Novej Vsi sa vytvorila hrubá vrstva ľadu. Hoci sa v minulosti na jazerách a rybníkoch bežne korčuľovalo, v súčasnosti ľudia uprednostňujú mestské klziská.

Korčuľovanie v Devínskej Novej Vsi
Miestny rybník v Devínskej Novej Vsi. Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2468298766574031&set=oa.10155966557675906&type=3&theater&ifg=1

Vo štvrtok 24. januára sa však rybník dočkal prvých Devínskonovovešťanov. Do rybníka je vstup len na vlastné riziko, no dvaja obyvatelia mestskej časti odhodili zábrany a postavili sa na ľad. Na video ich natočil jeden z obyvateľov mestskej časti. Na krátkom videu môžeme vidieť, že kým jeden korčuliar sa venoval iba korčuľovaniu, druhý sa hral s hokejkou a pukom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V diskusii na Facebookovej stránke mestskej časti pridal jeden z domácich obyvateľov fotografiu spred niekoľkých rokov, kedy sa na rybníku korčuľovalo podstatne viac ľudí. Dočká sa viac korčuliarov rybník aj tento rok?

Korčuľovanie v Devínskej Novej Vsi
Korčuľovanie na rybníku v Devínskej Novej Vsi v roku 2012. Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk