Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nudzovy tabor malacky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
1. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skHaZZ v Bratislave, © BratislavaDen.sk Diskusia()

VIDEO: V Malackách otvorili dočasný cvičný núdzový tábor

Hlavným cieľom projektu Dočasný núdzový tábor (ETC) je poskytnúť núdzové ubytovanie pre krajiny EÚ vrátane personálu v prípade vzniku mimoriadnych udalostí vznikajúcich v dôsledku prebiehajúcej klimatickej zmeny. Projekt sa realizuje od pondelka 28. mája v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách.

ETC je dočasným núdzovým riešením pre postihnuté obyvateľstvo, ktoré z dôvodu zničenia či poškodenia prišlo o svoje obydlia alebo ktoré je v dôsledku dlhotrvajúceho nebezpečenstva potrebné premiestniť na bezpečné miesto.

Hlavnými aktivitami tohto projektu je vybudovanie technickej a inštitucionálnej podpory modulu, vybudovanie haly na uskladnenie technickej podpory modulu, postavenie a výcvik zásahového tímu, vzdelávanie a príprava operačného manuálu, simulačné cvičenie, registrácia a certifikácia modulu do systému CECIS.

Vybudovaný stanový tábor je schopný ubytovať minimálne 250 a maximálne 350 osôb s poskytnutím minimálnych štandardov, musí byť schopný pracovať nepretržite 24 hodín, 4 až 6 týždňov a v prípade prijatia výzvy musí byť modul nasadený do 12 hodín.

Príprava na prácu v extrémnych situáciách

Výcvik zásahového tímu HaZZ z pohľadu budovania ETC pozostáva z prípravy príslušníkov na prácu v extrémnych situáciách z pohľadu práce s civilistami v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami, prípravy koordinácie prác na budovaní/skladaní tábora, prípravy koordinácie prác spojených so zabezpečením technického chodu tábora a logistickej prípravy. Počas trvania projektu do jeho certifikácie je pre príslušníkov HaZZ naplánovaných 10 takýchto cvičení.

Pracovný tím, ktorý zabezpečuje určené činnosti ETC modulu pozostáva z 51 príslušníkov HaZZ a 11 členov Asociácie samaritánov Slovenskej republiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X