Video: V rámci celoročného cyklu prehliadok Rande s mestom je pripravená špeciálna séria vychádzok pre nepočujúcich

Nepocujuci prehliadky mesto.jpg

Každú sobotu od 19. novembra do 17. decembra budú sprievodcovia viesť prehliadky s tlmočníkmi do posunkového jazyka.

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) pripravilo v rámci celoročného cyklu prehliadok Rande s mestom špeciálnu sériu vychádzok pre nepočujúcich. Ako informuje Barbora Lehocká z BKIS, každú sobotu od 19. novembra do 17. decembra v čase od 11.00 hod. budú sprievodcovia viesť prehliadky hlavným mestom s tlmočníkmi do slovenského posunkového jazyka.

BKIS pripravilo šesť špeciálnych prehliadok Rande s mestom na zaujímavé historické témy tak, aby boli prístupné aj pre ľudí s poruchami sluchu,“ uviedla.

Prvá z vychádzok, ktorá sa uskutoční v sobotu 19. novembra, bude o dejinách vzdelávania v hlavnom meste od stredoveku až po vznik Československa. „Sprievodkyňa Katarína Králiková priblíži, ako fungovala najstaršia škola v Bratislave, čo zmenil na lýceu rektor Matej Bel alebo čím je výnimočný príbeh založenia Univerzity Komenského,“ priblížila Lehocká.

Kapacita prehliadky je obmedzená a je nutné sa na ňu vopred registrovať na tejto stránke. BKIS podujatia realizuje s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a v spolupráci s Posunky.online OZ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk