Video: V Ružinove odstraňujú čiernu stavbu na Zlatých pieskoch, riešia to od roku 2020

Buranie nelegalna stavba ruzinov.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Náklady na odstránenie stavby a likvidáciu stavebného odpadu bude mestská časť vymáhať od stavebníčky.

V Ružinove od štvrtkového rána odstraňujú čiernu stavbu Daniely Kralevich na Zlatých pieskoch. Ako na sociálnej sieti informuje starosta Ružinova Martin Chren, vo štvrtok od 6.30 na základe platného exekučného príkazu vykonáva Ružinovský podnik náhradný výkon rozhodnutia – odstránenie čiernej stavby na Zlatých pieskoch.

O čiernej stavbe sa ružinovský stavebný úrad dozvedel v roku 2020. „Okamžite podľa zákona otvoril konanie o dodatočnom povolení alebo odstránení stavby. Keďže stavebníčka nedoložila žiadne doklady, ktoré by umožňovali stavbu dodatočne zlegalizovať, stavebný úrad rozhodol o odstránení stavby,“ vysvetlil Chren s tým, že po potvrdení rozhodnutia nadriadeným orgánom a po jeho preverení prokuratúrou nadobudlo rozhodnutie o odstránení právoplatnosť na jar 2021.

Keďže stavebníčka podľa starostu nerešpektovala výzvu stavebného úradu a stavbu v určenom čase neodstránila, pristúpil stavebný úrad k exekúcii v správnom konaní.

Na základe platného exekučného príkazu bol odstránením poverený náš komunálny podnik. Náklady na odstránenie stavby a na likvidáciu stavebného odpadu bude mestská časť Ružinov vymáhať od stavebníčky,“ dodal Chren. Odstránenie stavby vykonávajú za asistencie mestskej polície Bratislava.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk