Video: Vďaka pozornosti susedov sa polícií podarilo chytiť zlodejov počas krádeže v byte

Policia kradez byt lupez.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Zlodejom z Moldavska sa mikulášska krádež v byte nepodarila. Pri čine ich chytila polícia.

Muž čakal na kuriéra, pričom si všimol podozrivý pohyb v byte svojich susedov. Zodpovedný Bratislavčan z mestskej časti Dlhé diely v pondelok 6. decembra krátko pred 12.00 hod. volal na políciu s tým, že má podozrenie na prítomnosť zlodejov v susednom byte.

Policajná hliadka sa okamžite dostavila na miesto. Oznam preverila a počas kontroly miesta si všimla dvojicu mužov vyliezajúcich z okna. Hoci sa dali na útek, polícia ich dostihla a zatkla.

Na mieste polícia zistila, že muži vypáčili plastové dvere z predzáhradky prízemného bytu a vošli do jeho vnútorných priestorov. Z bytu bolo podľa slov polície odcudzených celkovo 18 ks manžetových gombíkov zo žltého kovu, avšak nakoľko boli vyrušení z bytu chceli utiecť cez okno.

Ďalším vyšetrovaním bolo preukázané, že v ten istý, v čase krátko po 10.30h, mali muži tým istým spôsobom vojsť do iného bytu na ulici Hany Meličkovej. Z neho odcudzili finančnú hotovosť vo výške 500 eur,“ uviedla k prípadu polícia.

Obaja muži boli okamžite prevezení na príslušné policajné oddelenie. Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, a obvinenie z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže v štádiu pokusu 36-ročnému Nicolaiovi A. a 37-ročnému Vasilimu G. obom občanom Moldavskej republiky. Obaja muži boli po vykonaní potrebných úkonov umiestnení v cele policajného zaistenia. Zo strany policajného vyšetrovateľa bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie oboch mužov.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom v zmysle trestného zákona za toto konanie trest odňatia slobody na jeden až päť. Občanovi, ktorý pohotovo a svedomito zareagoval a okamžite po spozorovaní podozrivého konania v byte susedov zavolal na linku 158, polícia na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti ďakuje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom