VIDEO+FOTO: Staromestské vianočné trhy sa tešia obľube Bratislavčanov

Trhy, bratislava, bratislavske vianocne trhy
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Staromestské vianočné trhy sú už otvorené nielen na Hviezdoslavovom, ale i na Hlavnom námestí. Pozrite sa, ako vyzerá predvianočná atmosféra v hlavnom meste.

V piatok 23. novembra sa začali trhy na Hlavnom námestí. Tento rok bol dátum začiatku trhov netypický. Trhy na Hviezdoslavovom námestí sa začali už 16. novembra, pričom v minulosti sa začínali v ten istý deň aj trhy na Hlavnom námestí.

Trhy, fontána, vianoce
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Na svoje si príde úplne každý

Obyvatelia hlavného mesta navštevujú trhy kvôli cigánskej a lokšiam. Obidvomi námestiami sa nesie vôňa punča, medoviny a vareného vínka. Počas trhov si prídu na svoje aj milovníci hand-made výrobkov. Mnohé stánky ponúkajú možnosť zakúpiť si domáce mydielká či výrobky ako napríklad med na vianočný stôl.

Lokše, jedlo, vianočné trhy
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Pre tých, ktorým bude zima, si budú môcť zakúpiť v stánkoch kožušinové čiapky či ručne pletené šály. Na trhoch síce nie je sneh, ktorý by spravil vianočné trhy dokonalými, ale vianočné koledy atmosféru výborne dotvárajú.

Bratislavčania sa počas trhov môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program. Každý štvrtok o 16. hodine na hlavnom pódiu ukážu svoju šikovnosť detičky z materských a základných škôl v Starom Meste. Každý piatok a sobotu o 17. hodine predstavia svoje umenie počas koncertov interpreti a umelci z oblasti folklóru. Návštevníci sa môžu tešiť na skupiny ako Funny Fellows či Modus Memory. Súčasťou trhov je aj umelé klzisko na Hviezdoslavovom námestí. Bratislavčania si môžu zašportovať na klzisku na Hviezdoslavovom námestí zadarmo a požičanie korčúľ stojí 1,5 eur na 4 hodiny a je otvorené od 10. hodiny do 22. hodiny.

Korčuľovanie, klzisko, vianočné trhy
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Duch Vianoc a jeho tradičné hodnoty

Staromestské vianočné trhy nezabúdajú ani na ducha Vianoc. Každú nedeľu bude prebiehať rozsvietenie jednej sviece na veľkorozmernom venci. Na trhoch nechýba ani tradičný drevený betlehem. Tak ako každý rok, i tento zavíta na trhy 6. decembra Mikuláš. Pre najmenších sú v detskej zóne pripravené tvorivé dielne, ktoré sú otvorené od piatka do nedele. Bratislavčania si užijú vianočné trhy až do 22. decembra.

Img_4842.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk