Vieme, ako bude na Vianoce. Poteší deti snehová prikrývka alebo to počasie vymyslí celkom inak?

sneženie v Bratislave
ilustračné: SITA

S vianočnými sviatkami sa na našom území spája snehová nádielka, zdá sa však, že Perinbaba sa vyblázni o niekoľko dní skôr a na Vianoce už po snehu nebude ani stopa. Ako predpokladá Slovenský meteorologický ústav, v Bratislave a okolí sa má otepliť a spoza polooblačnej oblohy na nás bude vykúkať slnko.

Zatiaľ čo vo štvrtok 20. decembra Bratislavu a okolie sužuje snehová nádielka, ktorá obmedzuje dopravu, zdá sa, že na sviatky bude všetko inak. Takáto je predpoveď počasia od Slovenského hydrometeorologického ústav na najbližšie štyri dni.

Ako uvádza SHMÚ prostredníctvom svojej webovej stránky, v piatok 21. decembra 2018 má byť v Bratislave a okolí daždivo. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo -3 stupňov Celzia a počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá nad nulu. Konkrétne by malo byť okolo 4 stupňov Celzia. Upršaný deň doplní mierny východný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 2 m/s.

Podľa predpovede slovenských meteorológov nás cez víkend čaká oteplenie a na túto ročnú dobu pôjde o mierne nadpriemerné teploty. Ako uvádza SHMÚ, v sobotu 22. decembra 2018 bude v hlavnom meste Slovenska opäť daždivo. V noci sa teplota udrží nad bodom mrazu a ortuť teplomera by mala ukazovať 1 stupeň Celzia nad nulou. Počas dňa príde k výraznejšiemu otepleniu a teplota poskočí na 10 stupňov Celzia. Daždivý deň doplní vietor západných smerov, ktorý zaveje rýchlosťou 6 m/s.

Posledný deň pred najkrajšími sviatkami roka bude podľa SHMÚ nasledovný. Ako hlásia slovenskí meteorológovia, v nedeľu 23. decembra 2018 treba rátať s oblačným počasím. Nočné teploty sa budú pohybovať okolo 6 stupňov Celzia. Cez deň sa oteplí len mierne, nakoľko teplomer poskočí o tri stupne vyššie a ukáže 9 stupňov Celzia. Fúkať má severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne hodnotu 5 m/s.

Na Štedrý deň, kedy by sa mnoho detí ale i dospelých potešilo snehovej prikrývke, počasie neprinesie výraznejšie zmeny oproti predchádzajúcim dňom. SHMÚ hlási teploty nad bodom mrazu počas noci aj počas dňa. Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav, v pondelok 24. decembra 2018 bude v Bratislave a okolí takto. Nočná teplota dosiahne hodnotu 5 stupňov Celzia a počas dňa sa oteplí na príjemných 10 stupňov Celzia. Polooblačný deň, počas ktorého na nás sem tam vykukne slnko, doplní severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 7 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk