Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanec_stavbar_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
17. januára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Viete, aká je priemerná mzda v Bratislave? Pozrite si presné čísla

Za obdobie 1. až 3. štvrťroka 2016 dosiahla priemerná mesačná mzda výšku 1 265 eur. Medziročne vzrástla o 4,7 %.

Bratislavské pracovisko Štatistického úradu zverejnilo správu o tom, aké vysoké sú platy zamestnancov v Bratislave. Najvyššia mzda bola v rovnakých odvetviach ako v porovnateľnom období roka 2015, sú nimi informácie a komunikácia (2 173 eur), dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu (1 891 eur) a finančné a poisťovacie činnosti (1 834 eur). Najnižšie platy mali zamestnanci v odvetviach ubytovacie a stravovacie služby (698 eur), administratívne služby (780 eur), poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov (817 eur).

Medziročne najviac vzrástla mzda v odvetviach administratívne služby (index 110,6 %), ubytovacie a stravovacie služby (108,4 %) a dodávka vody (108,2 %). Medziročný pokles zaznamenal štatistický úrad iba v ostatných činnostiach (98,8 %).

V súkromnom sektore dosiahla podľa bratislavského pracoviska Štatistického úradu SR výška mzdy 1 349 eur, čo je medziročné zvýšenie o 4 %. Vo verejnom sektore vzrástla mzda o 5,8 %, dosiahla 1 109 eur.

Najviac zarobili zamestnanci v okresoch Bratislava IV (1 494 eur), Bratislava II (1 366 eur) a Bratislava V (1 268 eur).

Údaje sú za podniky s počtom zamestnancov 20 a viac a za organizácie finančného sprostredkovania bez ohľadu na počet zamestnancov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X