Viete, ako ochrániť deti v online priestore? Polícia prináša niekoľko rád, ako ich zabezpečiť pred predátormi

Deti hrozby predator policia bezpecnost deti telefon internet.jpg
Foto: ilustračné, Canva

Medzinárodný deň bezpečného internetu pripomína dôležitosť chrániť deti v digitálnom svete. V tomto článku sa dozviete o dôležitých radách, ako rodičia môžu zabezpečiť, aby ich deti boli v bezpečí online.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečného internetu polícia SR v spolupráci s Istropolitana Ogilvy spustili kampaň zameranú na bezpečnosť detí v online svete. Prinášajú 4 rady pre rodičov, ktoré by im mohli pomôcť zabezpečiť deti pred nástrahami internetu.

Rodičia by mali vedieť vzdelávať deti o online bezpečnosti. Vysvetlite im dôležitosť ochrany osobných údajov a varujte ich pred rizikami. Ďalšou radou je dôveruj, ale preveruj. Monitorujte online aktivity vašich detí a zistite, s kým komunikujú a aké informácie zdieľajú.

Dôležité je rozprávať sa s deťmi o ich internetových skúsenostiach a stránkach, ktoré navštevujú. Nastavte tiež bezpečnostné opatrenia. Využite funkcie rodičovského zámku v aplikáciách a sociálnych sieťach na obmedzenie prístupu.

Bezpečnosť na internete je kľúčová, najmä ak ide o zraniteľné skupiny ako deti. Internet je plný protipólov a nikdy neviete, aký predátor v telefóne vášho dieťaťa číha. Polícia tiež vyzýva, aby ste chránili vaše deti pred potenciálnymi online rizikami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk