Viete, čo robiť pri strete s diviakmi? Pomôže vám aj bratislavská mestská polícia

Diviaky mestska policia.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Mestská polícia v uplynulých dňoch riešila aj diviačie stádo zdržiavajúce sa pri materskej škole. To opatrne zahnali do lesa. Viete, ako sa máte správať vy, keď stretnete diviaky v meste?

Posledný rok si diviaky obľúbili výlety do mesta a osídlených častí viac, ako kedykoľvek predtým. Mesto a Mestské lesy prijali spoločne opatrenia ku zníženiu diviačích výjazdov do intravilánu mesta.

Napriek snahám sa však stále diviaky aj v skupinách objavujú v niektorých častiach Bratislavy. V poslednom období sa tak objavila aj skupina diviakov v Starom Meste, či Karlovej Vsi. Zasahovali tu mestskí policajti, ktorým sa podarilo diviačie stádo zdržiavajúce sa pri materskej škole opatrne zahnať do lesa. Mestskí policajti stádo zaháňali pomocou zvláštneho svetelného výstražného znamenia.

Viete, ako sa treba zachovať, ak stretnete diviaky v meste? Najdôležitejšie je myslieť na vlastnú bezpečnosť a nepribližovať sa zbytočne k diviakom. Nikdy sa ich nepokúšajte kŕmiť, hádzať po nich predmety a neupozorňujte na seba. Neskúšajte ich ani fotografovať. Diviaky neskúšajte sami plašiť, alebo chodiť pomedzi stádo. Mali by ste počkať, kým sa vzdialia alebo ich obíďte čo najväčším oblúkom. Psičkári by sa mali rovnako vzdialiť a nechať svoje psy na vôdzkach, nikdy ich nepúšťať na voľno.

Ak sa cítite ohrození, mestská polícia je pre vás nonstop k dispozícii na linke 159. Neváhajte sa na nich kedykoľvek obrátiť. Úlohou mestskej polície je v prvom rade zabezpečiť, aby zver neohrozovala život a zdravie obyvateľov a nespôsobila prípadné škody na ich majetku a majetku mesta.

Mestské policajtky a policajti môžu napríklad dostať chodcov do bezpečia, usmerniť dopravu alebo sa pokúsiť svetelnými a zvukovým výstražnými zariadeniami (majákmi) diviaky odplašiť. Rozhodne však nemôžu na diviaky strieľať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk