Viete, kto sú bratislavskí divadelní Íveráci? Spoznajte ich

Archiv divadla ivery 2.jpg
Zdroj: Divadlo Ívery

Študentská tvár Bratislavy je neoddeliteľnou súčasťou mesta a svojím spôsobom mu dodáva špecifickú atmosféru. A špecifickú umeleckú atmosféru zažijete aj v divadle Ívery. Originálny kultúrny zážitok vám sprostredkuje „partička“, ktorá z divadla nerobí vedu, jednoducho ho robí s nadšením.

Divadlo Ívery nie je žiadnym nováčikom na scéne bratislavských divadiel. Predsa však prináša stále niečo nové a už teraz sa Íveráci tešia na novú sezónu.

„Pripravujeme premiéru komédie od nášho obľúbeného poľského autora Slawomíra Mrožeka. Pre túto chvíľu sme jej dali pracovný názov Ambasador. Všetky bližšie detaily prezradíme postupne. Stačí sledovať náš Facebook a web. Určite sa tešíme, že prinesieme niečo nového. Skúšanie je v plnom prúde,“ hovorí s úsmevom jedna z herečiek divadla Dorota Roueche.

Archiv divadla ivery 4.jpg
Zdroj: Divadlo Ívery

Hybnou silou tejto ochotníckej divadelnej partičky je jej režisérka Jana Krčmářová. „Naša režisérka sa snaží každú novú sezónu pripraviť zaujímavú premiéru. Zároveň náš však učí, že každá jedna hra, i tá, ktorú hráme dlhšie, je vždy iná. Pretože nikdy sa nedá zahrať rovnako, i keby v nej hrali stále tí istí herci,“ dopĺňa Dorota.

Nové tváre

Íveráci sa stereotypu vyhýbajú aj striedaním sa vo svojich roliach. Ako spomína Dorota, role často nahrádzajú novými tvárami. Spokojne sa teda môžete zastaviť na rovnaké predstavenie aj viackrát.

Archiv divadla ivery 3.jpg
Zdroj: Divadlo Ívery

Divadlo Ívery je študentským divadlom. Za viac ako štyridsať rokov existencie si v ňom našlo svoje miesto niekoľko generácií a sú i takí, ktorí mu zostali verní dodnes, hoci už ten študentský život vymenili za pracovný a rodičovský. „Zvyčajne sa k nám pridávajú ľudia, ktorí prišli študovať do Bratislavy a hľadajú si tu nové koníčky, nových známych alebo chcú nadviazať na svoje dramatické krúžky,“ približuje Dorota.

Ju samotnú priviedlo do divadla, presnejšie na jeho javisko, jedno zákulisné stretnutie. Kým tam chodievala hrdo sledovať svojho brata, sedela v hľadisku. Akonáhle sa stretla s režisérkou Krčmářovou, ako sama povedala, už nebolo cesty späť a ocitla sa na javisku. A dnes je vďačná, že je Íverkou. Hereckí kolegovia sú už pre ňu doslova divadelnou rodinou.

Archiv divadla ivery 1.jpg
Zdroj: Divadlo Ívery

Divadlo Ívery nájdete v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Školskej 14 v Bratislave. Počas celého školského roka hrávajú každý štvrtok. Repertoár je široký – od komédie až po drámu. Tú svoju kultúrnu šálku si v ňom teda pravidelne môže vychutnať každý. Prázdninám čoskoro zamávame, ale divadlu Ívery zazvoní spolu s prvým školským zacenganím zvonček novej sezóny. Čo všetko chystajú, priebežne prezrádzajú na Facebooku a webovej stránke www.divadloivery.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk