Viete, ako môže hudba pomôcť vašej profesii? Dozviete sa na zážitkovom workshope už túto sobotu

Hudba, muzikoterapia
ilustračné: pexels.com

Centrum rodiny na Bazovského ulici v Dúbravke ponúkne tentoraz svoje priestory zážitkovému workshopu Hry s hudbou, o možnostiach využitia hudby v pomáhajúcich profesiách. 

Hlavným cieľom workshopu je ukázať účastníkom viaceré možnosti aktívneho využitia hudby v pomáhajúcich profesiách. Dať im tak možnosť na vlastnej koži zažiť skupinovú dynamiku, prácu s hudbou v skupine a podnietiť tak ich záujem o expresívne prístupy. V rámci workshopu ďalej vytvoriť prostredie pre vlastný sebarozvoj a skúsenosť na sebe a zároveň poskytnúť priestor na diskusiu k danej problematike.

Workshop je určený študentom, absolventom a odborníkom z praxe z radov pomáhajúcich profesií. Vítaní sú taktiež všetci záujemcovia o možnosti využitia hudby v rámci ich profesií pri práci s deťmi, mládežou a dospelými. Skupinu pre workshop budú tvoriť minimálne 10 účastníci a vedúci skupiny, ktorý má za úlohu facilitovať a viesť priebeh, chod a fungovanie celého procesu.

Lektorom podujatia bude Mgr. Peter Kusý, PhD., odborný asistent na Katedre pedagogických štúdií Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity, kde vyučuje predmety ako Psychológia výchovy, Sociálno-psychologický výcvik a Pedagogická a psychologická diagnostika. Odborne sa venuje najmä témam z oblasti muzikoterapie, integrovanej psychoterapie a hudobnej psychológie, resp. problematike ústavnej starostlivosti. Pochváliť sa môže praktickými skúsenosťami v rôznych zariadeniach ako napríklad z psychiatrickej kliniky, rôznych krízových centier po Slovensku či detského domova. Absolvoval dlhodobý terapeutický výcvik v Integrovanej psychoterapii, ktorý ukončil stupňom terapeut.

Workshop sa uskutoční v čase od 14. do 17. hodiny a účastníci obdržia osvedčenie o jeho absolvovaní. Bližšie informácie získate na info@mterapio.sk alebo telefonicky na 0944 417 988.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk