VIII. raz sa protestovalo, za hodinu podpísalo odvolanie Kaliňáka približne 270 ľudí

Protest proti zlodejom v politike VIII.
SITA

Na pondelňajšom ôsmom proteste v Bratislave za odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka pre kauzu Bašternák petíciu za jeho odvolanie počas hodiny podpísalo približne 270 ľudí. Informoval o tom petičný výbor pri stánku, kde sa ľudia podpisovali.

Zbieranie podpisov sa začalo koncom júla v Handlovej. Celkový počet podpisov, ktoré doteraz vo všetkých mestách na Slovensku vyzbierali, petičiari odhadnúť nevedia, pretože podpisy stále pribúdajú. Na akcii pred komplexom Bonaparte v Bratislave, kde si predseda vlády Robert Fico prenajíma byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka podozrivého z daňových podvodov, sa v pondelok podľa organizátorov zišlo vyše tritisíc ľudí.

Protest odštartovali skandovaním, dav kričal „Odstúp!“, potlesk sprevádzalo bubnovanie. Ľudia si na protest priniesli transparenty s nápismi „Kali, máš výpoveď!“, „Fico hyperkomanč!“ „Kali, radšej chytaj pokémonov!“

Program tentoraz ľuďom urobili Milan Markovič, Rasťo Piško a Milan Kňažko. Hudobným hosťom bola kapela Páni Bratia. Pomedzi príhovory dav kričal napríklad „Nikdy nie je neskoro,“ „Dosť bolo Fica,“ alebo „Fuj“. Niekoľkokrát Fica i Kaliňáka vypískali. Milan Kňažko pred davom pripomenul, že na mieste, kde stojí komplex Bonaparte, mal byť priestor pre ľudí, nakoniec je tu dom, v ktorom žijú politici. Podľa neho je strašné, že sa premiér tejto krajiny nepostavil za ľudí, rovno sa tam však nasťahoval.

Kňažko spomenul, že je to hanebnosť. „Toto hebedo nepatrí do štvrte rodinných domov, zostane tu ako mohyla korupcie verejnej správy,“ povedal Kňažko. Dav rozveselil slovenský humorista Rasťo Piško, ktorý pred ľuďmi prečítal list občanov obce Horný Výplach predsedovi vlády Robertovi Ficovi. „Vážený pán trojitý premiér. Úvodom nášho listu vás srdečne, teda srdečne nie, lebo ste sa naň liečili. Gratulujeme, lebo na to, aby sa človek stal členom vašej koalície, musí mať silný žalúdok. Žalúdok ale radšej nie, lebo aj pán Danko sa liečil na žalúdok,“ čítal Piško.

„Človek sa tu bojí urobiť si srandu zo svojej vlády, lebo keď ste všetci takí chorí, je to neetické. Ešte šťastie, že Bugár a Procházka vyzerajú zdravšie, ako deň po voľbách,“ pokračoval s tým, že v Hornom Výplachu teraz v lete nakrúcajú šou Moja mama verí lepšie ako tvoja. „Pán premiér, to nie je všetko, lebo keby ste tam účinkovali vy, volalo by sa to Moja koalícia verí lepšie Kaliňákovi ako celá republika,“ bavil dav Piško a spomenul, že ľudia v Hornom Výplachu sa nevedeli dohodnúť, ako to tu je, tak si hodili kockou. Protest dav ukončili spevom hymny Slovenskej republiky.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom