Víkend bude poriadne horúci. Mesto predĺžilo opatrenia pred horúčavami

teplo, voda, osvieženie
ilustračné: pixabay.com

Meteorológovia aj cez víkend varujú pred horúčavami, teploty by sa mohli vyšplhať na 36 až 38 stupňov Celzia, v sobotu i v nedeľu preto platí výstraha 3. stupňa pred horúčavami.

Zľavnené vstupné na Zlaté piesky či predĺžené otváracie hodiny mestských kúpalísk si budú môcť ľudia užiť ešte aj cez víkend. Ten má byť totiž ešte poriadne horúci, bratislavská radnica sa preto rozhodla predĺžiť opatrenia pri horúčavách.

Chýbať nebude ani cisterna s pitnou vodou na Hlavnom námestí, rozhorúčené ulice budú aj cez víkend chladiť kropiace autá.

Na prírodnom kúpalisku Zlaté piesky sa budú môcť návštevníci ešte cez víkend vykúpať za zľavnené vstupne dve eurá na osobu.

„Zľavnené vstupné sa týka len kúpaliska na Zlatých pieskoch a platí do nedele 16. augusta 2015 vrátane,“ upozorňuje Katarína Kohútiková z kancelárie primátora. Ostatné mestské kúpaliská sú cez horúce dni otvorené až do 20. hodiny.

V tropické dni netreba zabúdať ani na dodržiavanie pitného režimu. Smäd môžu obyvatelia i turisti zahnať pri cisterne s pitnou vodou, ktorá bude stáť aj počas víkendových dní na Hlavnom námestí v čase od 11. do približne 17. hodiny. Osviežiť sa môžu ľudia aj v mestských fontánkach.

Mesto tiež vyšle do ulíc kropiace vozy, aby schladili rozpálené cesty a znížili prašnosť ciest. Opatrenia trvajú predbežne do nedele 16. augusta, potom by sa malo ochladiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk