Víkend bude poriadne horúci. SHMÚ vydal výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami

Kon leto teplo.jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami. Nevyhne sa im ani Bratislava a okolie.

Ako uvádza SHMÚ, v okrese Bratislava sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu, ktorá by sa mala vyšplhať až na 33 stupňov Celzia.

Výstraha prvého stupňa platí počas piatka 27. júla v čase od 15.00 do 18.00 h.

Podľa meteorológov takáto vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity. Ako je známe, ohrozené sú najmä malé deti, seniori a občania so zdravotnými problémami. SHMÚ zároveň dopĺňa, že s vysokými teplotami je tu aj riziko spojené so vznikom požiarov.

Vysoké teploty by v Bratislave a okolí mali pokračovať aj počas soboty 28. júla. V tento deň vystúpia ešte o čosi vyššie. “V okrese Bratislava sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C,” informuje SHMÚ.

Aj počas soboty platí výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami v čase od 15.00 do 18.00 h.

“Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,” dopĺňa SHMÚ.

O tom, že víkend bude poriadne horúci, svedčí aj fakt, že výstrahy pokračujú aj v nedeľu 29. júla. Počas tohto dňa dokonca SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa.

“V okrese Bratislava sa očakáva miestami dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C,” informujú meteorológovia. V nedeľu platí výstraha v čase od 14.00 do 17.00 h.

“Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,” uzatvára Slovenský hydrometeorologický ústav.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk