Tento víkend je plný zaujímavostí. V dnešnom menu sú koncerty, predstavenia i vianočné prekvapenia

Donutil, Polnočná omša, SAShe.sk, živý betlehem

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Festivalový orchester Bratislava

Prezentácia prvého CD a jeho uvedenie na scénu. V piatok o 19. hodine sa v priestoroch Štúdia č. 5 Slovenského rozhlasu uskutoční FOR Bratislava – mládežnícky koncert, ktorý vás dostane svojím skvelým elánom a rôznorodým repertoárom. Vstupné je dobrovoľné.

Vianoce s Miroslavom Donutilom

Miroslav Donutil… Treba viac slov? Veď, kto by tohto vynikajúceho herca a skvelého rozprávača nepoznal? Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom programe vo Vianočnom čase a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním vás dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať! Nenechajte si ujsť Vianočnú show aktuálne najlepšieho českého rozprávača a zabávača. Miroslav Donutil sa predstaví bratislavským divákom v piatok o 19. hodine v DK Zrkadlový háj.

Polnočná omša Petra Karvaša

Že sa nezadržateľne blíži čas Vianoc dokazuje aj SND. V piatok o 19. hodine uvedie hru jedného z najvýraznejších slovenských dramatikov minulého storočia, ktorá sa odohráva na Štedrý deň roku 1944. Skúma a detailne analyzuje postoje a vzťahy obyčajných ľudí k dramatickým udalostiam končiacej sa druhej svetovej vojny.

Hlboký spánok v kine

Filmovú klasiku premietne Kino Lumière v piatok o 20.15 hod. Humphrey Bogarta uvidíte v role súkromného detektíva Phila Marlowea vo filmovej adaptácii Hlbokého spánku – prvého románu legendárneho predstaviteľa drsnej školy americkej detektívky Raymonda Chandlera. Marlowe prichádza do sídla vydieraného generála Sternwooda a postupne odhalí, že do zdanlivo banálneho prípadu sú namočené dve generálove dcéry. Vynikajúca atmosféra, skvelé herecké výkony a dialógy robia z Hlbokého spánku jedného z najlepších predstaviteľov filmu noir.

Vianočný handmade víkend so SAShe.sk

Posledný víkend pred Vianocami nájdete v Inchebe vecičky robené srdcom a šikovnými rukami autorov zo SAShe.sk. Päťdesiat autorov a stovky ich rukodielnych výrobkov máte šancu vidieť na Dňoch Vianoc v rámci Vianočného handmade víkendu so SAShe.sk. Príďte nakúpiť posledné milé drobnosti, navštívte workshopy a pozrieť si ukážky tvorby malých aj veľkých.

Živý betlehem

Živá dioráma betlehemskej maštale s Ježiškom, Máriou a Jozefom vám spríjemnia víkendovú prechádzku vianočným mestom. Počas víkendu od 14. do 18. hodiny si toto „divadlo“ môžete pozrieť na Primaciálnom námestí.

Vianočný Dobrý trh

S Vianocami prichádza aj Vianočný Dobrý trh, ktorý sa bude konať v sobotu v Starej Tržnici a jej susedstve – na Laurinskej a Nedbalovej ulici od 10. do 20. hodiny. Novinkou Dobrého trhu je „vianočná okružná cesta“, ktorú dotvorí sprístupnená pasáž medzi Námestím SNP a Laurínskou ulicou, kde kedysi sídlila legendárna kaviareň U Anjelov.

Vianočné prekvapenia

Nedeľný večer bude vianočný! O 18. hodine sa v historickej budove NR SR uskutoční Vianočný koncert Vivaldi 4Seasons, na ktorom vystúpi Komorný orchester mesta Bratislavy Cappella Istropolitana. V rovnakom čase budú Vianoce oslavovať aj v Divadle Nová scéna. Na jednom javisku sa v jeden večer stretnú špičkoví hudobníci a speváci európskeho formátu. Každého návštevníka čaká darček a vianočný punč. O 19. hodine zahrá vianočný koncert v Koncertnej sieni SF aj Slovenská filharmónia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk