Víkend prinesie mierne ochladenie, začiatok nového týždňa zas opak. Takto bude podľa SHMÚ

počasie
ilustračné: gettyimages

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu nás čaká v nasledujúce dni takéto počasie. Ako predpokladajú slovenskí meteorológovia, záver týždňa, víkend a rovnako aj začiatok nového týždňa neprinesú so sebou výrazné zmeny. Cez deň by sa teploty mali udržať nad nulou a bude prevládať slnečné počasie.

Ako uvádza SHMÚ na svojej webovej stránke, počas piatka 22. februára 2019 má byť v Bratislave a okolí nasledovne. Nočné teploty dosiahnu hodnotu 6 stupňov Celzia a počas dňa sa oteplí len o niekoľko stupňov. Meteorológovia hlásia dennú teplotu 9 stupňov Celzia. V tento deň má byť polooblačno a treba rátať aj s vetrom. Ten by mal zafúkať severným smerom a jeho rýchlosť bude 7 m/s.

Na sobotu 23. februára 2019 si pre nás pripravilo počasie mierne ochladenie. Má byť jasno, avšak počas noci klesnú teploty pod bod mrazu. SHMÚ hlási, že ortuť teplomera bude ukazovať -5 stupňov Celzia. Denná teplota sa udrží na hodnote 2 stupne Celzia nad nulou. Slnečný deň doplní vietor severných smerov, ktorý zafúka rýchlosťou 4 m/s.

V nedeľu 24. februára 2019 bude v Bratislave a okolí oblačno. Nočná teplota sa tentoraz udrží pod nulou. SHMÚ hlási -5 stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí a ortuť teplomera sa vyšplhá na maximálne 4 stupne Celzia. Zafúka len veľmi mierny južný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 1 m/s.

Začiatok nového pracovného týždňa prinesie so sebou oteplenie. V tento deň má byť len malá oblačnosť, pričom nočná teplota sa naďalej udrží pod bodom mrazu. SHMÚ hlási, že predpokladaná teplota sa bude pohybovať okolo -2 stupne Celzia. Cez deň sa oteplí a ortuť teplomera sa vyšplhá o desiatku stupňov vyššie. Slovenskí meteorológovia hlásia dennú teplotu 10 stupňov Celzia. Fúkať bude vietor severozápadných smerov, ktorého rýchlosť dosiahne 3 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk