Víkend sa bude niesť v znamení zábavy, v regióne sa chystá niekoľko zaujímavých akcií

Svetový deň zvierat v ZOO
ilustračné: SITA

Tretí májový víkend bude v Bratislave a okolí patriť zábave. Karlova Ves ponúkne rozptýlenie na Majálese, Stará tržnica ponúkne vína a v ZOO sa budú promenádovať maskoty.

Kolotoče, historické remeslá, ale aj folklórne súbory, tombola a koncerty budú celú sobotu pripravené pre návštevníkov Karlovej Vsi. Zábava sa v sobotu začne o 10.30 hod. cirkusovým predstavením a vyvrcholí večernou oldies diskotékou. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne, skákací hrad a športové stanovištia.

Pre dospelých je program pripravený aj v Starej Tržnici. Festival Živé vína predstaví prírodné, autentické a remeselné vína. Návštevníci budú môcť degustovať vína biele, ružové, červené, tich, ale aj vína bez pridanej síry, vína robené v hlinených amforách, ale aj biodynamické vína. Predstaví sa takmer tridsiatka vinárov zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska.

Nedeľa bude v Bratislavskej Zoologickej záhrade patriť malým aj veľkým. Do Mlynskej doliny zavíta vyše päťdesiatka rozprávkových či zvieracích postavičiek. Program sa začne o 14.30 hod. a okrem samotných maskotov budú môcť malí návštevníci spoznať aj sprievodné aktivity. Nafukovací hrad, maľovanie na tvár, kúzelníci, ale aj minidiskotéka.

Bratislavský región však budú môcť spoznať aj návštevníci a obyvatelia za jeho hranicami. Bratislavský samosprávny kraj ako partner série podujatí Škoda Maratón bude aj v Marikovskej doline, kde sa v sobotu odštartujú preteky na 17 km, 43 km a hlavné preteky na 66 km.

Karloveskymajales.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk