Víkend je tradične naplnený skvelými akciami. Toto všetko sa bude konať

Safoxón, Bratislava, Izrael
pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

KolNoa – Festival izraelského filmu

V kine Lumière sa do 20. februára uskutoční Festival izraelského filmu KolNoa. V piatok o 18. hodine je na programe film Rozlúčkový večierok, o 20. hodine Jablká z púšte. V sobotu o 18. hodine budú premietať Viviane sa chce rozvieť a o 20.30 hod. film Baba Joon. Všetky filmy budú uvedené so slovenskými a anglickými titulkami.

Romantik Arnold Schönberg

Rakúske kultúrne fórum v piatok o 18. hodine pozýva na piesňový večer venovaný dielam Arnolda Schönberga v podaní sopranistky Anny Pammer s kalvírnym sprievodom Sigfrieda Mausera.

Svetový deň sprievodcov v Bratislave

Aj Bratislava si pripomenie Svetový deň sprievodcov. Na sobotu si pripravila prehliadku zameranú na modernú architektúru Architektúra 20. storočia. Zraz je o 10. hodine pred kostolom Trinitárov. O 11. hodine sa záujemcovia o Murmanskú výšinu a Slavín stretnú na zastávke trolejbusu Búdkova. O 14. hodine sa uskutoční Prechádzka Starým Mestom, zraz bude pri morovom stĺpe na Rybnom námestí. V nedeľu o 11. hodine sa môžete tešiť na Hudobnú Bratislavu – prehliadku zameranú na hudobné dejiny mesta. Stretnutie bude pri studni na Primaciálnom námestí. O 15. hodine sa pred vchodom do záhrady Veľkého evanjelického kostola na Panenskej ulici stretnú všetci záujemcovia o prehliadku Veľký a Malý evanjelický kostol.

TRH – PIAC – MARKT

Trh v Starej tržnici ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj špeciality z krajín vzdialenejších. Túto sobotu bude sprievodným programom burza oblečenia a doplnkov Čačky – Mačky.

Historické potulky Malackami

Ak si cez víkend plánujete povyraziť a zaujíma vás história a pamätihodnosti mesta, v sobotu o 14. hodine sú pripravené Historické potulky Malackami s možnosťou bezplatnej návštevy krýpt, galérie, múzea, synagógy a kaštieľa. Zraz je pri farskom kostole Najsvätejšej Trojice

Džez v príbehoch/Noci s ikonami džezu

Už v sobotu o 21. hodine zaznie v jedinom bratislavskom jazz klube, ktorým je Hlava XXII, nový diel zo série moderovaných koncertov Džez v príbehoch/Noci s ikonami džezu. Tentoraz sa predstaví klavirista a skladateľ Nikola Kolodziejczyk.

Filmový kvíz Petra Konečného Vol. 13

Úspech filmového kvízu stále pretrváva a na nedeľu je pripravená už jeho 13. časť. Ak máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte, tak tento kvíz nepremeškajte. V KC Dunaj na vás čaká množstvo zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín.

Nový slovenský muzikál Atlantída

V Divadle Tower Stage bude mať muzikál Atlantída hneď niekoľko premiér. Môžete si ho pozrieť napríklad od piatka do nedele vždy o 19. hodine. Skvelé herecké, spevácke a tanečné výkony a najmä najväčšie hity Mira Žbirku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk