Víkend v Bratislave sa ponesie v znamení viacerých lokálnych podujatí

BRATISLAVA: Račianske vinobranie
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Bratislavčanov čakajú Dni Petržalky, Dni burčáku v Rači, Rímske hry v Rusovciach aj Noc netopierov v ZOO.

Najbližší víkend v Bratislave sa bude niesť v znamení viacerých lokálnych podujatí. Najväčšia mestská časť Petržalka organizuje Dni Petržalky, ktoré sa uskutočnia na piatich rôznych miestach a začnú sa už v piatok 10. septembra.

V Rači sa počas víkendu uskutočnia Dni burčáku, ktoré nahradia podujatie s názvom Račianske vinobranie.

Rusovce sa v sobotu stanú dejiskom Rímskych hier – podujatia, ktoré organizuje Múzeum mesta Bratislavy (MMB). Zaujímavý program s názvom Noc netopierov pripravila na sobotu aj ZOO Bratislava.

Vyvrcholenie kultúrneho leta

Slávnostné vyvrcholenie kultúrneho leta v Petržalke – Dni Petržalky organizuje mestská časť už 24. rok. Z dôvodu aktuálnych protipandemických obmedzení rozdelila mestská časť tento rok podujatie na päť menších akcií.

Každé miesto bude mať svoj vlastný charakter, ideu, zámer, programovú náplň, atmosféru,“ uvádza mestská časť na svojej webovej stránke.

Program pre deti

Prvým priestorom bude DK Lúky a program tu bude venovaný predovšetkým deťom. Druhým bude Námestie republiky s témou život obce, komunitné, charitatívne, inkluzívne, sociálne a populárne aktivity a programy.

Tretím bude Nobelovo námestie, venované predovšetkým mládeži. Štvrtým centrom stretnutia občanov bude Ovsištské námestie, ktoré bude patriť umeniu a hudbe. Posledným miestom bude tradičný areál Dostihovej dráhy.

Program v priestoroch štátneho závodiska bude v piatok večer aj po celú sobotu taký pestrý, aby si z neho mohol vybrať každý to svoje,“ dodáva mestská časť.

Náhrada vinobrania v Rači

Mestská časť Rača sa z dôvodu aktuálnych obmedzení rozhodla aj tento rok nahradiť klasické vinobranie podujatím Dni burčáku.

Komorné podujatie v spolupráci s Račianskym vinohradníckym spolkom sa bude konať v amfiteátri v Knižkovej doline, Parku J. M. Hurbana a v otvorených dvoroch, pivniciach a viniciach račianskych vinárov,“ uvádza mestská časť, ktorá chce touto akciou podporiť lokálnych vinárov, miestnych gastro predajcov a remeselníkov.

Súčasťou podujatia bude sprievodný program. Novinkou bude Vinobranie expres, kyvadlová doprava historickým vlakom Vajnory – Východné – Rača.

Antická Gerulata a noc netopierov

Antická Gerulata MMB v bratislavských Rusovciach, ktorá sa nedávno stala súčasťou svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, organizuje už 24. ročník Rímskych hier – zážitkovo-vzdelávacej súťaže nielen pre rodiny s deťmi.

Podujatie sa uskutoční v sobotu od 10.00 do 18.00 hod. V sobotu 11. septembra o 18.00 sa bude v ZOO Bratislava konať podujatie Medzinárodná noc netopierov.

Podujatie je vhodné pre návštevníkov od 10 rokov veku a jeho súčasťou nebude prehliadka ZOO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk