Víkend v Bratislavskom kraji sa ponesie v znamení návratu k tradíciám

Lozorno
ilustračné: Bratislava Region Tourism

Strihanie oviec, festival piva či prehliadka historických zbraní, sú zárukou, že v najbližších voľných dňoch sa nudiť určite nebudete. Zvyky a poctivé výrobné postupy našich predkov vnesú do Bratislavského kraja nádych minulých čias.

V sobotu budú v Gazdovskej dedinke v Lozorne predstavovať zbrane zo 16. a 17. storočia. Prehliadka replík pušiek, pištolí či terčovnice potrvá do štvrtej popoludní. Program spestrí ukážka strihania oviec a na všetkých čaká ochutnávka domácej kuchyne.

A4 – priestor súčasnej kultúry ponúkne v sobotu v rámci Medzinárodného festivalu Bratislava v pohybe švajčiarske predstavenie Cie: Black Out pod vedením choreografickej stálice Philippa Saire.

Senec prináša burzu starožitností a výstavu holubov, hydiny, králikov a iných malých zvierat. V neďalekom Pezinku sa bude konať 41. ročník medzinárodnej súťaže v spoločenskom tanci Pezinský strapec.

„Nadšenci piva určite ocenia 1. záhorácky OKTOBERFEST v Malackách. Svoje umenie predvedie osem malých pivovarov a 15 hudobných skupín, nebudú chýbať ani domáce zabíjačkové špeciality či súťaž v pití piva,“ pozýva výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk