Víkend v kraji ponúka vidiecky festival aj motokrosové preteky. Zabavte sa!

Šenkvice, motokros
SITA

Vidiecky festival vo Viničnom, motokrosové preteky v Šenkviciach či obecné slávnosti v Rohožníku. Aj tieto podujatia sú v ponuke na aktuálny víkend. Akcie podporil Bratislavský kraj.

Druhý ročník Susulanfestu prinesie zábavu, dobré víno aj gastronomické pochúťky. Od piatka do soboty sa na futbalovom štadióne vo Viničnom predstavia účinkujúci rôznych žánrov. Hlavným ťahákom piatkového dňa sú mladá a už zabehnutá šurianska formácia The Paranoid a skupina KISS forever band z Budapešti, ktorá bola v roku 2012 samotnou kapelou KISS vyhlásená za jej najlepší európsky revival.

V sobotu bude pódium patriť Konfliktu, Jurajovi Kupcovi s kapelou a Kochanským, ktorí odohrajú piesne z repertoáru kapely Lojzo. Pre deti a rodiny s deťmi sú počas celého festivalu pripravené detské atrakcie, pikniková plocha či divadielko. Názov festivalu je odvodený od historického názvu obce Viničné, ktorá sa kedysi volala Susulan.

Bratislavský kraj zabezpečuje cez svojho prepravcu Slovak Lines počas konania festivalu kyvadlovú dopravu. Na trase Modra, obchodný dom – Viničné FESTIVAL majú autobusy viacero zastávok, označené sú logom festivalu a nápisom Kyvadlová doprava a návštevníkov odvezú zadarmo po preukázaní sa vstupenkou na festival.

V Rohožníku sa od piatka do nedele koná už 9. ročník obecných slávnosti, prvýkrát bude v priestoroch futbalového štadiónu a súčasťou bude výstava obrazov žiakov zo základnej školy. Okrem hudobného programu sa budú prezentovať kultúrne tradície a remeselné zručnosti, počas nedeľňajšieho programu sú pripravené aj ukážky bojových techník.

Priaznivci športu si prídu na svoje v nedeľu, v Šenkviciach sa totiž koná 4. ročník Majstrovstiev SR v motokrose 2015 s medzinárodnou účasťou. Motokrosová trať v Šenkviciach patrí medzi najkrajšie trate na Slovensku.

Program šampionátu začína ráno o 8.15 hod. oboznamovacími tréningami, po ktorých pokračujú merané tréningy, štart prvej finálovej jazdy je o 13. hodine. Účastníkov a návštevníkov motokrosového „majstráku“ v Šenkviciach bude sprevádzať komentátor a legenda českého motokrosu Petr Kovař.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk