Víkend v kraji prinesie ukážky vojenských bojov aj Piknik&Bike bez bariér

vojenská technika, cyklista
SITA, pixabay.com

V areáli Vojenského výcvikového priestoru Záhorie sa totiž koná tradičné podujatie Slovenské piesky, ktoré je venované 70. výročiu ukončenia II. svetovej vojny. Sobota bude aj v znamení Pikniku bez bariér.

Siedmy ročník najväčšieho podujatia historických vojenských vozidiel na piesku v Európe je venovaný 70. výročiu ukončenia II. svetovej vojny.

„Technika, ktorá sa predstaví, nech je nám akousi zhmotnenou spomienkou na kruté obdobie druhej svetovej vojny a zároveň výstrahou pred ďalšími vojenskými konfliktami,“ uviedol predseda Združenia Slovenské piesky Boris Baliga.

Pre účastníkov je pripravený bohatý program spojený s ukážkami vojenskej techniky a bojov, napríklad jazdy v pieskovni, brodenie či plavba, prezentované budú aj dobové tábory. Deň pre verejnosť je v sobotu od 9. hodiny.

Piknik&Bike bez bariér začne cyklojazdou v sobotu o 10. hodine na námestí pred kostolom v Stupave. Peletón hendikepovaných optimistov a známych osobností spozná cyklotrasy Bratislavskej župy z bicykla.

Plánovaný príchod do Areálu Divoká Voda je o 14. hodine, kde je pripravený jedinečný program s piknikovou atmosférou, športy na divokej vode, súťaže pre deti, autogramiáda osobností, ako aj koncert skupiny The Backwards a Kataríny Landlovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk