Víkendová Bratislava žije hudbou. Môžete sa tešiť na koncerty pod holým nebom

Festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 sa prehupol do svojej druhej polovice a pokračuje mimoriadne bohatým koncertným programom.

Už tento víkend vás na viacerých miestach v centre Bratislavy čakajú veľké hudobné zážitky a skvelí umelci. Doprajte si k letu patriacu uvoľnenú atmosféru koncertov pod holým nebom, na ktoré si navyše nie je nutné kupovať vstupenky! Víkendová Bratislava ožije hudbou.

Piatkový koncertný trojboj

Pôjde už o 11. ročník festivalu Menšinové kultúrne leto, ktoré približuje kultúru národnostných menšín žijúcich na Slovensku, bude už v piatok, 9. augusta, vo svojej polovici. Hviezdoslavovo námestie si o 18.00 hod. podmania melódie z južného Slovenska a úpravy maďarského folklóru. Vystúpi tu vynikajúci violončelista Róbert Lakatoš so svojou skupinou Rév.

Celkom iný hudobný zážitok vám poskytne projekt troch dám, ktorého ťažiskom je emotívny trojhlas v autorských aj známych popových piesňach s prvkami jazzu, swingu, soulu a latina. Koncert mimoriadne pôsobivého a šarmantného zoskupenia Chick2Chick Trio na Námestí M. R. Štefánika o 20.00 hod. bude skvelou voľbou na začiatok piatkového večera v meste.

Ak hľadáte únik pred ruchom mesta a stíšenie po náročnom týždni, navštívte v piatok Rajskú záhradu u Milosrdných bratov. Barokový komplex nemocnice skrýva oázu pokoja, ktorá nie je verejnosti bežne dostupná.

Už v piatok 9. augusta o 20.30 hod. v nej však môžete zažiť predposledný z cyklu letných benefičných koncertov. Súbor pre starú hudbu, dobre známy aj v zahraničí – Solamente Naturali, vás očarí hudbou 17. a 18. storočia, ktorú interpretuje dobovými nástrojmi.

Muzikál z Brodwaya, pop, gospel, klezmer aj rómska hudba

Menšinové kultúrne leto na Hviezdoslavovom námestí pokračuje až do nedele. S úpravami starých rómskych piesní vystúpi v sobotu Barbora Botošová band (10. augusta, 18.00 hod.).

Skvelá huslistka a jedna z najlepších primášiek je vnučkou Jána Berkyho – Mrenicu st. (Diabolské husle) a dcérou Eugena Botoša (Violin Orchestra Bratislava). Vidieť hrať talentovanú Barboru je ohromným zážitkom pre všetky generácie divákov.

Na záver festivalu vás v nedeľu, 11. augusta, roztancuje tradičnou židovskou hudbou, dnes už legendárne bratislavské zoskupenie, Preßburger Klezmer Band, ktoré sa ako prvé na Slovensku inšpirovalo hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer. V jeho čele stojí tiež výrazná a talentovaná speváčka a herečka – Marta Potančoková.

Skončí to veľkolepým vyvrcholením

Veľkolepým vyvrcholením víkendového koncertného maratónu bude v nedeľu 11. augusta o 19.00 hod. Veľký koncert Anky Repkovej s hviezdou Brodwaya Moyou Angelou (USA).

Speváčka, herečka a hlasová koučka Anka Repková (známa z muzikálov aj TV Show Let’s Dance a Bailando), pozvala na Slovensko americkú speváčku, súčasnú hviezdu Broadwaya a semifinalistku súťaže „Amerika má talent“ – Moyu Angelu. Tá ju očarila v úlohe Effie White v muzikále DreamGirls na West Ende v Londýne.

Anka Repková vystúpi so svojím zborom Spievanie nás baví a Moya Angela s 50-členným zborom, ktorý vznikne pod jej vedením počas 2-dňového speváckeho workshopu. Zaznejú slávne muzikálové a popové piesne, ale aj americký gospel a autorská tvorba slovenskej speváčky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk