Víkendová Bratislava žije koncertami pod holým nebom

Img_0154.jpg
Foto: BKIS

BRATISLAVA 8. augusta (BratislavaDeň.sk) – Festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 sa prehupol do svojej druhej polovice a pokračuje mimoriadne bohatým koncertným programom. Už tento víkend vás na viacerých miestach v centre Bratislavy čakajú veľké hudobné zážitky a skvelí umelci. Doprajte si k letu patriacu uvoľnenú atmosféru koncertov pod holým nebom, na ktoré si navyše nie je nutné kupovať vstupenky! Víkendová Bratislava žije hudbou!

Barbora botosova.jpg
Foto: BKIS

Piatkový koncertný trojboj

Ročník festivalu Menšinové kultúrne leto, ktoré približuje kultúru národnostných menšín žijúcich na Slovensku, bude v piatok, 9.8.2019, vo svojej polovici. Hviezdoslavovo námestie si o 18:00 podmania melódie z južného Slovenska a úpravy maďarského folklóru. Vystúpi tu vynikajúci violončelista Róbert Lakatoš so svojou skupinou Rév. Tento umelec tvorí aj upravuje hudbu pre mnohé maďarské folklórne súbory a ako skladateľ pôsobí na viacerých divadelných scénach: Národné divadlo v Budapešti, Jókaiho divadlo v Békešskej Csabe, Štátne divadlo v Košiciach, SND, Slovenské komorné divadlo v Martine a ďalšie.

Celkom iný hudobný zážitok vám poskytne projekt troch dám, ktorého ťažiskom je emotívny trojhlas v autorských aj známych popových piesňach s prvkami jazzu, swingu, soulu a latina. Koncert mimoriadne pôsobivého a šarmantného zoskupenia Chick2Chick Trio na Námestí M. R. Štefánika o 20:00 bude skvelou voľbou na začiatok piatkového večera v meste.

Ak hľadáte únik pred ruchom mesta a stíšenie po náročnom týždni, navštívte v piatok Rajskú záhradu u Milosrdných bratov. Barokový komplex nemocnice skrýva oázu pokoja, ktorá nie je verejnosti bežne dostupná. V piatok, 9.8.2019 o 20:30 v nej však môžete zažiť predposledný z cyklu letných benefičných koncertov. Súbor pre starú hudbu, dobre známy aj v zahraničí – Solamente Naturali, vás očarí hudbou 17. a 18. storočia, ktorú interpretuje dobovými nástrojmi.

Milosrdni bratia.jpg
Foto: BKIS

Muzikál z Brodwaya, pop, gospel, klezmer aj rómska hudba

Menšinové kultúrne leto na Hviezdoslavovom námestí pokračuje až do nedele. S úpravami starých rómskych piesní vystúpi v sobotu Barbora Botošová band (10.8.2019, 18:00). Skvelá huslistka a jedna z najlepších primášiek je vnučkou Jána Berkyho – Mrenicu st. (Diabolské husle) a dcérou Eugena Botoša (Violin Orchestra Bratislava). Vidieť hrať talentovanú Barboru je ohromným zážitkom pre všetky generácie divákov.

Na záver festivalu vás v nedeľu, 11.8.2019, roztancuje tradičnou židovskou hudbou, dnes už legendárne bratislavské zoskupenie, Preßburger Klezmer Band, ktoré sa ako prvé na Slovensku inšpirovalo hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer. V jeho čele stojí tiež výrazná a talentovaná speváčka a herečka – Marta Potančoková.

Veľkolepým vyvrcholením víkendového koncertného maratónu bude v nedeľu, 11. 8.2019, o 19:00 – Veľký koncert Anky Repkovej s hviezdou Brodwaya Moyou Angelou (USA). Speváčka, herečka a hlasová koučka Anka Repková (známa z muzikálov aj TV Show Let’s Dance a Bailando), pozvala na Slovensko americkú speváčku, súčasnú hviezdu Broadwaya a semifinalistku súťaže „Amerika má talent“ – Moyu Angelu. Tá ju očarila v úlohe Effie White v muzikále DreamGirls na West Ende v Londýne. Nenechajte si ujsť ich prvý spoločný koncert a Moyino prvé vystúpenie na Slovensku! Anka Repková vystúpi so svojím zborom Spievanie nás baví a Moya Angela s 50-členným zborom, ktorý vznikne pod jej vedením počas 2-dňového speváckeho workshopu. Zaznejú slávne muzikálové a popové piesne, ale aj americký gospel a autorská tvorba slovenskej speváčky.

Presburger.jpg
Foto: BKIS

Bližšie informácie o festivale Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 nájdete na: www.bkis.sk,, www.bratislava.sk, www.visitbratislava.com a https://www.facebook.com/VaseBKIS/

Inzercia

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom