Víkendový festival v Starom Meste predstaví talentovaných ľudí so zdravotným znevýhodnením

Multižánrový festival Zo srdca
Foto: archívne, Bratislava-Staré Mesto

Druhý ročník multižánrového festivalu Zo srdca potrvá od piatka do nedele, najpestrejší program čaká návštevníkov v sobotu.

Víkendový festival Zo srdca v Starom Meste predstaví verejnosti talentovaných ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ako informuje hovorca mestskej časti Matej Števove, druhý ročník multižánrového festivalu potrvá od piatka 16. do nedele 18. septembra.

Vstup na staromestský festival Zo srdca je voľný, najbohatší program čaká návštevníkov v sobotu 17. septembra,“ uviedol hovorca s tým, že sobotňajší program začne o 13.00 a potrvá až do 19.00 hod.

V altánku na Hviezdoslavovom námestí vystúpia umelci so zrakovým, sluchovým, duševným, telesným, ale aj sociálnym znevýhodnením. „Zručnosti a šikovnosť ľudí so zdravotným znevýhodnením priblížia nielen vystúpenia, ale od jedenástej doobeda aj výstavno-predajné trhy na Hviezdoslavovom námestí,“ priblížil hovorca.

Svoju činnosť a výrobky budú prezentovať a predávať chránené dielne, sociálne podniky, občianske združenia a spolky z Bratislavy a okolia.

Firmy, ktoré sa zaoberajú problematikou mechanických a elektrických vozíkov a kompenzačných pomôcok, poskytnú poradenstvo a budú tieto pomôcky vystavovať. Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Multižánrový festival Zo srdca
Foto: Bratislava-Staré Mesto
Multižánrový festival Zo srdca
Foto: Bratislava-Staré Mesto
Multižánrový festival Zo srdca
Foto: archívne, Bratislava-Staré Mesto
Barbora_jancarova_foto 32b.jpg
Foto: Bratislava-Staré Mesto

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk