Víno a vinárstvo spoznáte spolu s uličkami starej Rače vďaka Račanskej lokálke

Racanska lokalka leto vinohrady vlacik.jpg

Vláčik premáva každý letný piatok spred Nemeckého kultúrneho domu v Rači.

Vláčik s názvom Račanská lokálka aj počas tohtoročného leta prevezie záujemcov o víno a vinárstvo uličkami starej Rače v Bratislave. Ako informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojej webovej stránke, vláčik premáva každý letný piatok od 16.00 spred Nemeckého kultúrneho domu v Rači. Do 22.00 prevezie cestujúcich zelenými vinicami a uličkami starej Rače, pričom na každej zastávke ich čaká degustácia od miestneho vinára.

Cieľom projektu je pôžitok z vína, z jazdy, spoznanie tajomstva pestovania viniča a výroby vína, a najmä budovanie vzťahu s lokálnymi vinármi. Lokálka bude do konca leta premávať po Račanskom vinohradníckom chodníku so štyrmi až šiestimi zastávkami.

Zastávky sa obmieňajú, preto je každá jazda jedinečná,“ priblížila samospráva. Záujemcov čaká niekoľko degustácií, u každého vinára strávia asi hodinu. „Môžete porovnávať rovnaké odrody, rastúce len pár metrov od seba a budete prekvapení, ako sa líšia,“ doplnil kraj.

V cene lístka 16,90 eur je kapsička s pohárom, degustačné kupóny, orientačná mapu a výklad sprievodcu. „Na Račanskú lokálku môžete nasadnúť vždy v piatok na ulici Barónka 3 o 16:00, 17.00 a 18.00. Čím skôr na vlak nastúpite, tým viac vinárov stihnete,“ vysvetľuje BSK.

Novinkou tejto sezóny je predĺženie jazdenia až do 22.00 hod. „Na zachovanie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva v Rači je mimoriadne dôležité, aby boli vinári stále ochotní vyrábať vína z hrozna dopestovaného v lokálnych viniciach a aby aj miestni obyvatelia vnímali ich činnosť ako prospešnú pre udržanie rázu krajiny a zdravého životného prostredia,“ uzatvára kraj.

Racianska lokalka vlacik vinohrady.jpeg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk