Virtuálna nenávisť ovplyvňuje reálny svet, pokúsme sa postaviť hoaxom a nenávisti

seniori-pocitac-kurz-lekcia-karlova-ves-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Ak chceme vytvoriť spoločnosť, ktorá bude založená na úcte a porozumení, musíme spoločne bojovať proti týmto negatívnym javom.

Dezinformácie, konšpirácie či iné nenávistné prejavy nie sú len bezvýznamnými virtuálnymi gestami. Ich dopad siaha aj do reálneho sveta a môže mať vážne dôsledky. Dnes sme svedkami toho, ako nenávisť šírená cez internet ovplyvňuje verejnú mienku, polarizuje spoločnosť a môže viesť k fyzickému násiliu.

V dnešnej dobe dezinformátori majú na výber z množstva nástrojov na šírenie nenávisti, vrátane neoverených a manipulatívnych správ, ktoré podnecujú emócie ako hnev a nenávisť. Tento trend vyžaduje kolektívne úsilie na zastavenie a prevenciu šírenia nenávisti. Musíme sa do boja proti nenávisti a dezinformáciám postaviť spoločne.

Policajný zbor sa zapojil do tejto problematiky. Úsilie polície nie je len o ochranu verejného poriadku, ale aj o ochranu hodnôt, ktoré sú kľúčové pre zdravé spoločenstvo. Práve preto sa zapája do kampane OSN, ktorá zdôrazňuje dôležitosť boja proti nenávisti, hoaxom a dezinformáciám.

Nenávisť a dezinformácie majú našťastie proti sebe združené sily. Ak chceme vytvoriť spoločnosť, ktorá bude založená na úcte a porozumení, musíme spoločne bojovať proti týmto negatívnym javom. Je čas prijať opatrenia a zmeniť spôsob, akým sa na internete a v reálnom svete komunikuje.

Viac informácií o kampani OSN a boji proti nenávisti nájdete na oficiálnej stránke. Nezostávajme ľahostajní voči šíreniu nenávisti a dezinformáciám. Je našou povinnosťou konať. Sledovať tiež môžete stránky, kde hoaxy a podvody vyvracajú odborníci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk