Virtuálne veštenie vyšlo Bratislavčanku draho, za ezoterické služby zaplatila tisícky

Vestenie policia vysetrovanie podvod.jpg
Foto: ilustračné, Canva

Policajti odhaľujú prípad internetového podvodu, ktorý má obeť medzi Bratislavčanmi. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o rizikách spojených s poskytovaním ezoterických služieb cez internet a ako sa nestať obeťou podvodu.

Bratislavčanka sa stala obeťou podvodnej činnosti, keď si objednala ezoterické služby veštkyne cez internet. Podľa polície si objednala výklad z tarotových kariet a veštenie z fotografie jej dlane od osoby, ktorá poskytovala ezoterické služby na sociálnej sieti.

Následne táto „virtuálna veštkyňa“ požadovala finančnú hotovosť vo výške 3 500 USD, čo poškodená zo strachu os voje zdravie zaplatila. Avšak, neskôr si uvedomila, že sa pravdepodobne stala obeťou podvodu.

Tento prípad poukazuje na riziká spojené s poskytovaním a vyhľadávaním ezoterických služieb cez internet. Občania by podľa odporúčaní polície mali byť opatrní a dôkladne zvažovať, či využívanie takýchto služieb je bezpečné.

Polícia pravidelne informuje verejnosť o aktuálnych praktikách podvodníkov prostredníctvom tlačových správ a príspevkov na oficiálnych sociálnych sieťach. Je dôležité byť obozretný a nenechať sa uniesť ponukami na internete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk