Višňový sad po novom v Astorke. O originálne spracovanie sa postaral Marián Amsler

Višňový sad, SNG
ilustračné: SITA

Režisér Marián Amsler adaptoval Čechovovu divadelnú hru originálnym spôsobom, statok zmenil na divadlo, z majiteľov a obyvateľov panstva spravil hercov a členov divadelného súboru, ktorý pripravujú Višňový sad.

Nové spracovanie inscenácie hry Antona Pavloviča Čechova Višňový sad uvedie v piatok 6. novembra Divadlo Astorka Korzo´90. Astorka titul prináša na úvod svojej 26. sezóny v réžii Mariána Amslera. Publiku už vopred avizuje, že osudy hrdinov Čechovovej drámy spracuje „iným spôsobom, samozrejme, typickým pre Astorku“.

Ako ďalej informovala dramaturgička Divadla Astorka Korzo ’90 Andrea Dömeová, „Marián Amsler adaptoval Čechovovu divadelnú hru originálnym spôsobom. Statok zmenil na divadlo, z majiteľov a obyvateľov panstva spravil hercov a členov divadelného súboru, ktorý pripravujú Višňový sad“.

Súbor sa ocitol v situácii, akú poznajú mnohé umelecké zoskupenia. Sídli v budove, ktorá im nepatrí, no budova je stará, potrebuje rekonštrukciu a peniaze nie sú. Divadlo však nič nepodniká, nebojuje. Otázkou je, prečo majú členovia divadla pocit, že ich jedinou povinnosťou je skúšať, že ich výhradným postavením je robiť divadlo a svet vonku sa ich netýka.

V novom spracovaní Višňového sadu uvidia diváci okrem iného Martu Sládečkovú, Rebeku Polákovú, Adyho Hajdu, Lukáša Latináka, Miroslava Nogu, Szidi Tobias a ďalších. Hru preložil Vladimír Strnisko, pre Astorku ju adaptoval a režíroval Marián Amsler. Na uvedení sa ďalej podieľali Andrea Dömeová (dramaturgia), Marija Havran (scéna a kostýmy), Slavo Solovic (scénická hudba), Milan Vyskočáni (piesne) a Peter Lipovský (texty piesní).

Viac o novinke v repertoári divadla možno nájsť na http://www.astorka.sk/item/visnovy-sad.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom