Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kaštieľ v Rusovciach
SITA
22. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Víťaz verejného obstarávania na Rusovce je konečne známy

V prípade Národnej kultúrnej pamiatky – neogotického kaštieľa v Rusovciach sa už ukončila verejná súťaž na Projektovú dokumentáciu, architektonické služby a súvisiace služby pre jeho rekonštrukciu.

Tlačový odbor Úradu vlády SR uviedol, že úspešným uchádzačom je v oboch častiach predmetu zákazky Združenie NKP Rusovce, ktoré tvoria spoločnosti Dopravoprojekt, a. s., Bratislava a Metroprojekt Praha, a. s. Konečná cena, ktorá vzišla z verejnej súťaže na projektovú dokumentáciu kaštieľa a priľahlého areálu, ako aj čeľadníka vrátane historických záhrad a parku, je 851 826 eur bez DPH.

Momentálne Úrad vlády SR pripravuje zmluvu s úspešným uchádzačom, 12. septembra začala plynúť zákonná lehota 30 dní na uzatvorenie zmluvy. Podľa podmienok zverejnených pri verejnom obstarávaní musí úspešný uchádzač dodať do šiestich mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy o dielo projektovú dokumentáciu, informovali ďalej z tlačového odboru. Verejné obstarávanie bolo vyhlásené v máji minulého roka.

Kaštieľ v Rusovciach je v správe Úradu vlády SR a už roky chátra. Verejné obstarávanie musel úrad vyhlásiť po tom, čo na jar v roku 2014 od projektu odstúpil generálny projektant. Na celkovú rekonštrukciu kaštieľa, parku, čeľadníka vrátane interiérového vybavenia je potrebných približne 40 miliónov eur vrátane DPH. V štátnom rozpočte na to nie sú vyčlenené prostriedky. Je nevyhnutné získať na rekonštrukciu aj iné zdroje.

Zo štátneho rozpočtu sú financie určené na nevyhnutné udržiavacie a záchranné práce kaštieľa, na projektovú časť a tiež na spolufinancovanie z fondov Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP). Úrad vlády SR vynaložil na údržbu kaštieľa minulý rok 23 340 eur. Peniaze išli na revíziu, obhliadky, celkovú údržbu areálu, statické zabezpečenie stropov kaštieľa oceľovými podpornými konštrukciami či zabezpečenie ochrany majetku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X