Víťazi sú už známi. Dosky 2015 za najlepšiu inscenáciu získala hra Mojmír II. alebo Súmrak ríše

DOSKY 2015
SITA

Hru Viliama Klimáčka v réžii Rastislava Balleka uviedla Činohra Slovenského národného divadla Bratislava. Úspech inscenácie potvrdili aj ďalšie štyri dosky. Získali ich Andrej Kalinka za najlepšie hudbu, Juraj Poliak za najlepšiu scénografiu, Dominika Kavaschová získala za postavu Runy cenu za najlepší ženský herecký výkon a Rastislav Ballek za najlepšiu réžiu.

DOSKY 2015, Viliam Klimáček
SITA

Jubilejný 20. ročník ankety, ktorý sa po prvýkrát konal na javisku činohry SND, bol šťastným aj pre Tamása Gála, ktorý si za postavu Zsolta Vidru v inscenácii Spiatočka/Rükverc Divadla Thália Košice odniesol cenu za najlepší mužský herecký výkon.

Eva Farkašová získala za kostýmy k inscenácii Zvedavý sloník v Bábkovom divadle Žilina cenu za najlepší kostým sezóny, Veronika Pavelková a Lýdia Petrušová sa stali objavom sezóny 2014/2015 vďaka konceptu inscenácie Mama ma má v divadle elledanse.

DOSKY 2015
SITA

Po prvýkrát sa v rámci ceremoniálu odovzdávala Cena Slovenského centra AICT – Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov za mimoriadny prínos v oblasti divadla. Odniesol si ju operný historika a teatrológ Jaroslav Blaho, ktorý sa pričinil o Zámocké hry zvolenské a je dlhoročným propagátorom opery na Slovensku.

Cenu Bratislavské divadlo sezóny, o ktorej rozhodlo internetové hlasovanie, získalo divadlo GunaGU. Z celkových 4 065 hlasov získalo 808.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk