Víťazná séria Slovana trvá, na domácom ľade zdolal aj Vladivostok

HC Slovan Bratislava, hokej
ilustračné: SITA

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0).

Víťazná šnúra hokejistov Slovana Bratislava v KHL sa natiahla na štyri zápasy. Ide o najdlhšiu sériu úspechov bratislavského družstva v základnej časti nadnárodnej súťaže od januára 2017, keď uspelo sedemkrát za sebou.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zvládli aj utorkový domáci duel proti Admiralu Vladivostok, nad ktorým triumfovali tesne 4:3. „Belasí“ síce pred vlastnými priaznivcami prehrávali 0:2 a 1:3, no ani nepriaznivý stav ich nezlomil. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Jeff Taffe, v presilovke Michal Sersen, neskôr Éric Gélinas a po ňom aj Matúš Sukeľ.

Po devätnástich dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 16 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 8. miesto, ktoré by po základnej časti znamenalo prienik do play-off.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, vo štvrtok 18. októbra o 18.30 h privíta Amur Chabarovsk.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok:

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. É. Gélinas (Taffe), 48. M. Sukeľ (Rau, A. Liška) – 4. Ugoľnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev), 34. Černikov
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Sergejev – Majtak, J. Streľcov (všetci Rus.), 6198 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – A. Liška, M. Sukeľ, Červený – Lamper, C. Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau
Vladivostok: Krasotkin – J. Antropov, Miščenko, Taratuchin, Kubát, Ugoľnikov, Tatalin – Koroľov, Vicharev, Černikov – Hovorka, Polák, Koňkov – Voronin, Mereskin, Glazačev – A. Streľcov, V. Streľcov, Feokistov

Hneď úvode mali hostia výhodu presilovky, počas ktorej nepremenil veľkú šancu domáci Chipchura. Už v rovnovážnom stav vystrelil od modrej čiary obranca Ugoľnikov a puk zaplachtil až za brankára Čiliaka – 0:1. O päť minút neskôr hokejisti Admiralu zakombinovali v útočnom pásme a Mereskin aj s prispením korčule Čiliaka zabezpečil svojmu tímu dvojgólový náskok. Ešte pred prvou prestávkou sa Slovanu podarilo skorigovať, keď Taffe blafákom prekonal brankára Krasotkina.

Slovan mal problém s prechodom cez stredné pásmo a nedostávali sa do vyložených šancí. V oslabení po zlom striedaní previedol pri úniku Voronina dobrý zásah Čiliak. Aj tretí gól inkasovali domáci po strele od modrej čiary – delovka Černikova skončila v bránke napriek zásahu domáceho gólmana. Ešte v druhej časti však v presilovke vystrelil spoza kruhov Sersen a hostia viedli opäť iba o jeden gól.

Chvíle Slovana prišli v prvej polovici tretej tretiny, keď v rozpätí 21 sekúnd otočil z 2:3 na 4:3. Najprv obranca É. Gélinas z pravého kruhu vyrovnal na 3:3 a vzápätí sa presadil aj M. Sukeľ, ktorý pred brankárom súpera chcel prihrať na pravú stranu, no puk sa od korčule brániaceho hráča vrátil k nemu a do odkrytej bránky nemal problém skórovať. V závere si už Slovan ustrážil zisk dvoch bodov, gól nepadol ani pri power play hostí.

Po zápase sa niektorí vyjadrili k jeho vývoju, takto vnímajú tréneri oboch tímov.

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Dosiahli sme dôležitý triumf, bolo to o charaktere a bojovnosti. Mali sme slabší úvod, súperovi sme darovali presilovky. Chýbal nám dôraz a inkasovali sme góly, keď mal súper hráča pred bránkou. V závere sme to otočili, chalani veľmi dobre blokovali strely a brankár nás podržal. To by nás malo charakterizovať aj ďalej, obetavosť a bojovnosť.“

Sergej Svetlov (tréner Vladivostoku): „Máme za sebou veľmi zaujímavý duel. Slovan dnes previedol dobrý výkon. Ani my sme dnes nehrali zle, ale v tretej tretine sme spravili chyby, ktoré domáci potrestali a využil na zisk dvoch bodov. Musíme popracovať na tom, aby sme robili chyby čo najmenej.“

Oslovení boli aj samotní hráči.

Michal Sersen (obranca Slovana): „Je najdôležitejšie, že sme opäť bodovali naplno, hoci začiatok nebol ideálny. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a mali sme výbornú tretiu tretinu. Tam sme súperovi veľa nedovolili a zaslúžene zvíťazili.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana, autor víťazného gólu): „Pred zápasom sme si prízvukovali, aby sme to nepodcenili. Prišli však tri vylúčenia, bol to ťažký začiatok. Po zlom úvode sme cítili, že môžeme uspieť. V tretej tretine sme súpera ešte viac napádali, mali sme strely a šance. Prišli dva góly a vyšlo to.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.