Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Macky pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
3. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Víťazný projekt občianskeho rozpočtu rieši problém túlavých mačiek

Víťazným projektom bratislavského občianskeho rozpočtu je projekt s názvom Riešenie problému túlavých mačiek z kategórie Životné prostredie. Za tento projekt hlasovalo 856 Bratislavčanov.

V rovnakej kategórii získal projekt Revitalizácia parčíka pri nemocnici Antolská 199 hlasov. V kategórii Kultúra a šport uspel s 87 hlasmi projekt Spoznaj osobnosti, po ktorých sú pomenované ulice v meste. Z celkových 1 007 hlasov 972 Bratislavčanov hlasovalo elektronicky na internetovej stránke hlavného mesta. Možnosť hlasovať písomne v kancelárii prvého kontaktu hlavného mesta využilo 35 občanov. Predpokladaná suma na účely občianskeho rozpočtu je 50 000 eur, vyčlenili ich v mestskom rozpočte.

Bratislavčania mali možnosť predložiť svoje podnety do 31. augusta tohto roka. Mesto svojim obyvateľom umožnilo spolurozhodovať o využití časti finančných prostriedkov v kategóriách doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci. V burze nápadov pre občiansky rozpočet na nový rok vyzbierali 42 návrhov, najviac z oblasti dopravy a životného prostredia. Návrhy posudzovali zástupcovia a odborní pracovníci hlavného mesta, ktorí sa vyjadrili k možnosti ich uskutočnenia. Ohľad brali na rozpočet a kompetencie samosprávy na úrovni hlavného mesta, mestských častí a mestských organizácií. Verejnosť mohla o využití časti finančných prostriedkov mesta hlasovať do 14. novembra.

V súčasnosti hlavné mesto uskutočňuje víťazné projekty občianskeho rozpočtu z vlaňajšieho roka. V októbri urobili Fit Park na Žitavskej ulici vo Vrakuni. Bratislavčanom je tak k dispozícii street workoutová zostava a tri fitnes zariadenia pre deti. Náklady na uskutočnenie tohto projektu boli 11 959 eur. V rámci občianskeho rozpočtu zabezpečili tiež osem bezbariérových priechodov v Petržalke v rámci projektu Bezpečne cez Mamateyovu-Pankúchovu. Finančné náklady na bezbariérové úpravy boli 9 857 eur.

Uskutočnenie ďalších dvoch víťazných projektov vlaňajšieho občianskeho rozpočtu je v súčasnosti v procese. V rámci projektu s názvom Zelená pre seniorov robili školenie pre seniorov o verejnej zeleni a vyčlenili aj peniaze na vtáčie búdky. Tie plánujú osadiť na jar budúceho roka. Na uskutočnenie projektu s názvom V Bratislave žijú s nami spolupracuje hlavné mesto so Slovenskou alianciou ochrany zvierat. Cieľom tohto projektu je kastrácia, ošetrenie a očkovanie túlavých mačiek.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X