Viva Musica odštartuje cez víkend veľkolepým koncertom Viva Europa!

VIVA MUSICA!: Flamenco Symphony
SITA

Od dnes Slovensko na šesť mesiacov predsedá Rade Európskej únie. Ide o historicky prvé predsedníctvo a pri tejto príležitosti sa v Bratislave uskutoční slávnostný galakoncert s názvom Viva Europa!

Ten je súčasťou otváracieho koncertu 12. ročníka festivalu Viva Musica!, ktorého partnerom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj.

„Tak ako každý rok, aj ten 12. ročník festivalu bude pestrý, zaujímavý a bohatý s výnimočnými interpretmi, či už zo Slovenska, alebo zo zahraničia. Každý rok však prinesie aj niečo nové a v tom aktuálnom ročníku to je výnimočné podujatie Viva Musica! festival Grand Prix, ktoré je učené pre najtalentovanejších študentov konzervatórií z celého Slovenska. Tí návštevníkom predstavia to najlepšie z klasickej hudby,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Otvárací koncert 12. ročníka festivalu Viva Musica! a zároveň slávnostný galakoncert pri príležitosti slovenského predsedníctva Rade Európskej únie Viva Europa! sa uskutoční v sobotu 2. júla v novej budove Slovenského národného divadla o 20. hodine.

V rámci koncertu sa predstaví veľký zmiešaný zbor zložený z umelcov zo všetkých 28 členských krajín EÚ v sprievode 200-členného symfonického orchestra pod vedením slovenského dirigenta Jozefa Chabroňa, ktorý naštuduje program vytvorený špeciálne pre túto príležitosť. Vstup je voľný.

Viva europa jpg.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk