Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Yit zwirn ulicka pradiaren cvernovka
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
YIT Slovakia

VIZUALIZÁCIE: Cvernovka ponesie názov bývalej Bratislavskej cvernovej továrne, bude sa volať Zwirn

Areál niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne sa premení na novú štvrť s názvom Zwirn. Developer YIT Slovakia napreduje v príprave projektu, v pondelok predstavil nový názov aj vizualizácie tohto projektu.

Nový názov Zwirn má symbolizovať tradíciu, ktorú si priestor so sebou nesie, areál sa v minulosti volal viacerými menami, jedným z nich bol aj nemecký Pressburger Zwirnfabrik. Kreatívna agentúra MullenLowe GGK zvíťazila v súťaži o smerovanie a vizuálny koncept projektu, zabodovala aj nemeckým názvom.

Yit zwirn parickova cvernovka
YIT Slovakia

Návrh pracuje so zachovaním tradície lokality, čo sa odráža aj v navrhnutom architektonickom koncepte. Ako sa vyjadril generálny riaditeľ YIT Slovakia Milan Murcko, „konceptom bývania aj architektúrou objektov v novej štvrti chceme nadviazať na históriu tohto miesta. Súčasťou prichádzajúcej éry bude aj nový názov, ktorý symbolizuje ‚posun vpred‘ a zároveň spája celú zónu s jej históriou. Nový názov – ZWIRN – vychádza z pôvodného mena cvernovej továrne a nesie v sebe tradíciu funkcie tohto areálu, na ktorú určite nechceme zabudnúť.“

Yit zwirn vnutroblok cvernovka
YIT Slovakia

Projekt pokrýva takmer celý blok vymedzený ulicami Košická, Páričkova a Svätoplukova. Vznikne tam zmiešaná zástavba pozostávajúca z bytových domov, kancelárii, obchodných prevádzok a služieb, ale aj rozsiahlych verejných priestranstiev a priestorov pre kultúru. Architektonický tím Compass nadviazal v území na blokovú štruktúru blízkych obytných súborov, prejavil tak snahu vytvoriť kontinuálny a prirodzený priestor.
Nové námestie, zo západu zvierané historickou budovou niekdajšej pradiarne, ktorú YIT zrekonštruuje na kancelársky objekt Pradiareň 1900, bude tvoriť jadro daného priestoru. Súčasťou Pradiarne 1900 je budova bývaleho Sila, kde by mal vzniknúť priestor pre organizovanie podujatí a eventov.

Yit zwirn namestie cvernovka
YIT Slovakia

Dobudovanie Pradiarne 1900, nového námestia a podzemných garáží je naplánované na rok 2020. O niečo skôr má byť dokončená premena bývalého internátu Pari.

Yit zwirn letecky zaber cvernovka
YIT Slovakia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X