Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ister Tower
zdroj: istertower.com

VIZUALIZÁCIE: Vežiak Ister Tower je o krok bližšie k realizovaniu, prešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie

Projekt Ister Tower, ktorý má byť vežiakom umiestneným v bratislavskom downtowne na Mlynských nivách, je o ďalší krok bližšie k realizovaniu. Nedávno projekt prešiel posudzovacím procesom týkajúcim sa vplyvu na životné prostredie. 

Ako uvádza samotný investor, Ister Tower bude umiestnený v atraktívnej lokalite, ktorá je predurčená na výstavbu. Projekt zmení a dotvorí pôvodnú industriálnu zónu na modernú súčasť centra Starého Mesta, pričom využije potenciál a možnosti downtownu.

„Nová časť centra Bratislavy prinesie všetky výhody, ktoré ponúka mestský život. Projekt sa nachádza najbližšie k rieke Dunaj. Projekt je zasadený do vizuálne exponovaného priestoru „viditeľného“ zo všetkých hlavných ťahov a pritom jednoducho napojeného na dopravnú infraštruktúru mesta,“ uviedol investor.

Ako ďalej informoval developer, nosnou časťou projektu je rezidenčná časť, pričom plošne menej rozsiahlymi, no dôležitými časťami projektu je tiež hotel, apartmány, ako aj administratívne a obchodné priestory.

„Statická doprava je navrhovaná v podzemných podlažiach budov. Pri celkovej výmere 10.256 metrov štvorcových pozemku je dostatočne veľký na vytvorenie samostatného funkčného mestského bloku v tvare nepravidelného trojuholníka. Pozemok je posledným voľný pozemok adekvátnej veľkosti v danej lokalite,“ napísal investor.

Pozrite si v priloženej galérii vizaulizácie vežiaka Ister Tower. Ako sa vám páči?

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X