Vjazd áut pod Bratislavským hradom začala mestská časť regulovať

Regulovanie_vjazdu_pod_hradom_staremesto 3.jpg
staremesto.sk

Od tohto týždňa Staré Mesto reguluje vjazd motorových vozidiel do historickej časti mesta na uliciach Židovská, Mikulášska, Beblavého a Zámocké schody. V praxi to znamená, že vjazd na tieto ulice je povolený len pre autá rezidentov, vlastníkov, prípadne podnikateľov, ktorí preukážu možnosť parkovania v garáži či na riadnom parkovacom mieste.

Na uliciach je možné parkovať len na 14 vyznačených parkovacích miestach v súlade s dopravným značením. Žiadne parkovacie miesto nie je vyhradené pre konkrétne auto, platí princíp „kto skôr príde, ten zaparkuje“. Mestská časť v tejto súvislosti upozorňuje vodičov ktorí nemajú vzťah k nehnuteľnostiam na týchto uliciach, že do tejto časti mesta sa už autom nedostanú.

Napriek tomu, že tieto ulice boli v dopravne vyznačenej pešej zóne, súkromná BPS Park, a. s., na Židovskej a Mikulášskej ulici prevádzkovala spoplatnené parkovanie, pričom časť bola celoročne vyhradená.

Regulovanie_vjazdu_pod_hradom_staremesto 1.jpg
staremesto.sk

„Zaradením spomenutých ulíc do zóny s regulovaným vjazdom sa samospráve Starého Mesta podarilo vyriešiť dlhoročný problém, keď Židovská a Mikulášska boli jedným veľkým parkoviskom a chodci tu boli diskriminovaní, keďže autá parkovali na chodníkoch a oni museli chodiť po cestách. Revitalizáciou povrchu Mikulášskej a Židovskej sme vytvorili kompaktný verejný priestor, kde má prednosť chodec a cyklista. Som rád, že obyvatelia týchto ulíc vnímajú nový dopravný režim ako skvalitnenie bývania v tejto historickej časti mesta,“ uviedol starosta Radoslav Števčík.

Na štyroch uliciach pod hradom platí rovnaký dopravný režim ako v historickom jadre, kde sú regulované vjazdy áut zo Strakovej a Františkánskej ulice. Aj tam platí daňový režim stanovený zákonom o miestnych daniach, kde sa vjazd zdaňuje miestnou daňou za vjazd a zotrvanie v historickej časti mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk